24. mája 2010

TENIS-RG: Aj Rybáriková do 2. kola v Paríži

Slovenský tenis je na parížskej antuke v rámci druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros (celková dotácia 16 807 400 eur, antuka vonku) zatiaľ ...

bez nazvu Magdaléna Rybáriková

PARÍŽ 24. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenis je na parížskej antuke v rámci druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros (celková dotácia 16 807 400 eur, antuka vonku) zatiaľ stopercentne úspešný. Po postupe Dominiky Cibulkovej a Lukáša Lacka do 2. kola dvojhry uspela vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji aj Magdaléna Rybáriková, keď v pondelok popoludní zdolala v súboji nenasadených hráčok Švédku Sofiu Arvidssonovú 6:7 (2), 6:3, 6:2. Zápas trval 140 minút a postupujúca v ňom predviedla 53 víťazných úderov oproti 20 v podaní zdolanej hráčky. Na esá zvíťazila Slovenka 11:2. Pre 21-ročnú Rybárikovú je postup do 2. kola vyrovnaným parížskym maximom vo dvojhre z ostatných dvoch rokov. Jej súperkou v 2. kole bude víťazka súboja Aľona Bondarenková (27-Ukr.) - Vera Duševinová (Rus.).

V stretnutí viacerých zvratov Rybáriková (51. v rebríčku WTA) prehrávala s Arvidssonovou (65.) v prvom sete 2:5, no po sérii štyroch víťazných gemov otočila na 6:5 a podávala. Svoje snaženie nedotiahla do konca a víťazstvo v sete napokon ho prepustila po vyše hodinovom boji súperke v tajbrejku v pomere 7:2. V druhom dejstve slovenská hráčka prehrávala v úvode 0:2 a 1:3, ale od tohto momentu sa nadýchla k už vydarenému obratu na 6:3. Rozhodnutie muselo padnúť v treťom sete. Po naplnení druhej hodiny hry Slovenka brejkla svoju súperku piatykrát v stretnutí na 3:2 a od tohto okamihu už nepustila Arvidssonovej ani gem. A to ešte v šiestom geme čelila trom brejkbalom na 3:3 a napokon za stavu 5:2 pri svojom podaní využila prvý mečbal.

Dvojhra - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR) - Sofia Arvidssonová (Švéd.) 6:7 (2), 6:3, 6:2 za 140 minút.

Lacko: Tento úspech ma povzbudil