01. marca 2012

Tenista Kližan prehral vo štvrťfinále napriek skvelému úvodu

Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako druhý prehral vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v marockej Casablance (dotácia 30 000 eur, antuka vonku) s 31-ročným ...

martin klizan CASABLANCA 1. marca (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako druhý prehral vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v marockej Casablance (dotácia 30 000 eur, antuka vonku) s 31-ročným francúzskym takisto ľavou rukou hrajúcim kvalifikantom Nicolasom Devilderom, 305. v renkingu, v ich premiérovom vzájomnom súboji za 131 minút 6:2, 3:6, 1:6.

V druhom sete stratil náskok 3:1, pričom v piatej hre mal šancu na brejkovú "poistku". Do rozhodujúcej tretej časti vstúpil zverenec Karola Kučeru ziskom gemu pri vlastnom servise, ale odvtedy si už nepripísal ani hru.

Dvadsaťdvaročný Bratislavčan si odnáša 15 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 119. priečke, a šek na 875 eur.