24hod.sk    Šport    Tenis

24. septembra 2005

Tenisti začali víťazne

Slovenskí tenisti úspešne vstúpili do semifinále Davisovho pohára. V úvodnej dvojhre zvíťazil Karol Beck nad argentínskou jednotkou Guil-lermom Coriom hladko 7:5, 6:4, 6:4.

Perfektný štart mečířovcov

Národné tenisové centrum zaplavené slovenskými farbami burácalo už po prvom dueli. Karol Beck zdolal Argentínčana Guillerma Coriu 7:5, 6:4, 6:4 a získal pre náš daviscupový tím prvý semifinálový bod. Zaplnené hľadisko hnalo nášho tenistu od začiatku a po jeho prvom brejku v úvodnom sete sa už v NTC začali valiť mexické vlny. Všetci diváci dostali spolu so vstupenkou aj tričko so slovenským znakom. Mohutné povzbudzovanie slovenskej dvojke naozaj pomohlo a zvolenský rodák si vylepšil zápasovú bilanciu s argentínskou jednotkou na 1:1. „Je to zatiaľ moje najväčšie víťazstvo a cením si h o aj preto, že Coria Je hráč z prvej desiatky,“ povedal po zápase šťastný Beck. (lup, uk)

Beck vyprášil Coriu

„Beckis, Beckis!“ presne takto burácalo Národné tenisové centrum po tom, čo Karol Beck získal prvý semifinálový bod pre Slovensko. Za 158 minút zdolal argentínsku jednotku Guillerma Coriu 7:5, 6:4, 6:4. Naša dvojka Karol Beck si dala poriadne načas. Coria sa vyžíval v dlhých výmenách a hneď prvá hra trvala neuveriteľných deväť minút a 15 sekúnd. Zvolenský rodák ešte pred zápasom vyhlásil, že má šancu a ľahko sa nevzdá. A svoje slová potvrdil aj na kurte. Zlom v maximálne vyrovnanom úvodnom sete prišiel až v jedenástej hre. Predtým bol síce k víťazstvu bližšie Argentínčan, Beck však zabral naplno a za stavu 5:5 získal Coriovo podanie čistou hrou! Následne brejk potvrdil pri svojom podaní a po 63 minútach viedol 1:0. Diváci boli v eufórii a hľadiskom v NTC sa začali valiť mexické vlny. Coria si cez prestávku vymenil čierne tričko za modré, ale ani to mu nepomohlo. Slovenská dvojka bola v laufe a rozhodujúci brejk v druhom sete prišiel v piatom geme. Coria mohol situáciu zvrátiť, ale „Beckis“ všetko zvládol a po takmer dvoch hodinách to už bolo 2:0.
To, čo sa dialo na dvorci, nechápali ani argentínski hráči, ani novinári,  a ani fanúšikovia. Slovenský sen pokračoval aj v treťom sete. Beck si držal svoj servis, Coria začal byť nervózny, čo bola, samozrejme, voda na slovenský mlyn. Nepomohlo mu ani mohutné „Argentína, Argentína“. Po dva a pol hodine získal Karol Beck pre Slovensko dôležitý prvý bod.