Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. augusta 2020

Tenistke v Palerme diagnostikovali koronavírus, turnaj bude pokračovať podľa plánuJednej z tenistiek krátko pred začiatkom turnaja WTA v talianskom Palerme diagnostikovali ochorenie COVID-19. Organizátori však nezverejnili meno nakazenej hráčky, ...Zdieľať
gettyimages 487408004 676x451 2.8.2020 (Webnoviny.sk) - Jednej z tenistiek krátko pred začiatkom turnaja WTA v talianskom Palerme diagnostikovali ochorenie COVID-19. Organizátori však nezverejnili meno nakazenej hráčky, ktorá sa medzičasom odhlásila z podujatia. Podľa WTA Tour je tenistka bez príznakov choroby, no na základe platných nariadení musí zostať v izolácii.


Umiestnili ju do národného zdravotníckeho zariadenia určeného pre pacientov bez príznakov COVID-19.

Turnaj v Palerme bude napriek tomu pokračovať v súlade s plánom. Avšak, všetky osoby, ktoré prišli do kontaktu s nakazenou hráčkou, sa budú musieť podrobiť testovaniu na prítomnosť koronavírusu. "Správne nastavené protokoly a testovanie nám pomohli zachytiť pozitívny prípad. Žiadna hráčka neodišla z hotelovej izby skôr, kým nepočkala na výsledok testu," zdôraznil lekár Antonio Cascio z univerzity v Palerme, ktorý má na turnaji na starosti všetky záležitosti súvisiace s koronavírusom.

Počas akcie na Sicílii, ktorá predstavuje prvú oficiálnu tenisovú udalosť od začiatku marca, ubytovali všetkých zúčastnených v tom istom hoteli. Až do piatku bolo negatívnych všetkých vyše 400 testov vykonaných na hráčkach a zamestnancoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tenistke v Palerme diagnostikovali koronavírus, turnaj bude pokračovať podľa plánu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Som tým „šťastlivcom“ v našom tíme, ktorého pozitívne testovali na koronavírus, oznámil Stoch
<< predchádzajúci článok
Martin Valjent by mohol pokračovať v La Lige, zaujíma sa o neho ďalší veľkoklub

Tenistke v Palerme diagnostikovali koronavírus, turnaj bude pokračovať podľa plánu - diskusné fórum čitateľov