20. apríla 2013

Tenistky vedú v semifinále 1:0, bod získala Cibulková

Slovenské tenisové reprezentantky vedú vo víkendovom semifinále svetovej skupiny Pohára federácie 2013 družstiev žien v Moskve po úvodnej dvojhre nad domácimi Ruskami 1:0. O vstupný bod ...

semifinale pohara federacie rusko s MOSKVA 20. februára (WEBNOVINY) - Slovenské tenisové reprezentantky vedú vo víkendovom semifinále svetovej skupiny Pohára federácie 2013 družstiev žien v Moskve po úvodnej dvojhre nad domácimi Ruskami 1:0.

O vstupný bod pre hostky sa postarala ich jednotka Dominika Cibulková, ktorá na antuke v hale v Športovom komplexe Krylatské zvíťazila nad dvojkou "zbornej" Anastasiou Pavľučenkovovou za 151 minút 5:7, 6:1, 6:4.

Dvadsaťtriročná Bratislavčanka Cibulková, 15. v renkingu WTA, viedla nad 21-ročnou zverenkyňou Martiny Hingisovej Pavľučenkovovou (19. vo svetovom rebríčku) v ich treťom vzájomnom súboji 1:0, následne prehrávala 1:3 a neskôr aj 3:4. Následne otočila a viedla 5:4, no ďalší gem v tomto dejstve už nezískala a prehrala prvý set 5:7.

V otváracej hre druhého setu však odolala brejkbalu a následne využila šiestu možnosť uniknúť na 2:0, keď jej pri returne pomohla páska siete. Za stavu 4:0 (vo štvrtom geme prišla Ruska o podanie z náskoku 40:15) stratila Cibulková servis, ale už ju to nezastavilo a zvíťazila 6:1.

V tejto fáze zápasu už bola Slovenka razantnejšia, pohyblivejšia aj zanietenejšia ako súperka, vyústilo to do brejku na 4:3 v treťom sete, keď víťazka nedávneho turnaja v mexickom Monterrey Pavľučenkovová pod ťarchou druhej hrozby nebola včas pri bekhendovej kontre a poslala ju za základnú čiaru. Cibulková sa potom cez nepríjemné skóre 0:30 posunula na 5:3. Pri podávaní na triumf mala manko 15:30, keď v zhone predviedla nesprávnu voľbu v podobe lobu, ale preklopila vývoj na 40:30 a Ruska vo výmene pokazila hrateľný forhend.

Pri jej prvom setbale poslala Pavľučenkovová forhendovú kontru mimo.

V druhej dvojhre úvodného dňa programu sa predstavia jednotka domáceho tímu Maria Kirilenková a dvojka hostiek Daniela Hantuchová.

V druhom semifinále súbežne hrajú na antuke v Palerme Talianky a víťazky ostatných dvoch ročníkov Fed Cupu Češky. Domáce zatiaľ vedú 1:0, keď Sara Erraniová zdolala Luciu Šafářovú 6:4, 6:2. Finále sa uskutoční 2. - 3. novembra. Rusko ani Slovensko by v ňom s určitosťou nemalo výhodu domáceho prostredia.

Svetová skupina - semifinále:

RUSKO - SLOVENSKO 0:1 po sobotňajšej I. dvojhre
(Moskva, antuka v hale v Športovom komplexe Krylatské)

Dvojhra:
Anastasia Pavľučenkovová - Dominika Cibulková 7:5, 1:6, 4:6 za 151 minút (63, 42, 46)