Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júla 2013

Teploty sa dnes vyšplhajú až na 38 stupňovTeploty v rozmedzí 35 až 38 stupňov Celzia dnes očakávajú meteorológovia na západe a juhu Slovenska. Pred vysokými teplotami vydali výstrahu druhého stupňa, ktorá platí od poludnia do 20.00 ...Zdieľať
Bratislava 28. júla (TASR) - Teploty v rozmedzí 35 až 38 stupňov Celzia dnes očakávajú meteorológovia na západe a juhu Slovenska. Pred vysokými teplotami vydali výstrahu druhého stupňa, ktorá platí od poludnia do 20.00 h.

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) s tým, že uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe zriedkavá. "Pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká," podotýka.

Pre zvyšok Slovenska platí dnes v rovnakom čase, teda od poludnia do 20.00 h, výstraha prvého stupňa. Meteorológovia východ a sever Slovenska upozorňujú na teploty v rozmedzí 30 až 35 stupňov Celzia.

V pondelok 29. júla však SHMÚ očakáva ešte vyššie teploty. Výstraha druhého stupňa bude platiť už aj pre časť východného Slovenska v okolí Košíc. Teplota by mala dosiahnuť 35 až 39 stupňov Celzia.

V prvý pracovný deň by však popoludní malo začať na západe a časti stredného Slovenska pršať. Meteorológia predpovedajú búrky, ojedinele aj s krúpami. Vydali výstrahu prvého stupňa, ktorá platí od pondelka od 16.00 h do utorka (30. júla) do 02.00 h. "S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 30 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 až 25 m/s," informuje SHMÚ. Dodáva, že pri spomínaných búrkach je možný prechodný, avšak výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov - stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nové strany nemôžu zmeniť politický obraz, tvrdí Hrušovský
<< predchádzajúci článok
Internetové banky nezarábajú na poplatkoch, spoliehajú sa na úroky

Teploty sa dnes vyšplhajú až na 38 stupňov - diskusné fórum čitateľov