Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. septembra 2022

Teri Čikoš predstavuje emotívnu novinku So slzami v očiachO aranžmán celej skladby sa postaral slovenský inštrumentalista Martin Gašpar.Zdieľať
Teri Čikoš predstavuje emotívnu novinku So slzami v očiach

Speváčka Teri Čikoš predstavuje emotívnu novinku So slzami v očiach. Prichádza s ňou po úspešnom rádiovom singli Medzi nami.


"Skladbu So slzami v očiach zložil a otextoval v roku 1935 legendárny slovenský skladateľ Dušan Pálka. Ja som ju poznala najmä od mojej babičky Terézie Szelidovej, ktorá v tej dobe spievala s rôznymi orchestrami, bola členkou súboru Divadla Nová scéna a koncertovala aj s Krištofom Veselým. Túto skladbu si vždy doma spievala a práve preto mi tak prirástla k srdcu. Neskôr ju naspievala moja obľúbená slovenská speváčka Gabriela Hermélyová, ktorá pôsobila najmä v 50. a 60. rokoch minulého storočia. V tej dobe vznikali na Slovensku skladby, ktoré mali pre mňa veľmi veľkú noblesu. Mali krásne melódie, nahrávali sa s orchestrom a mali v sebe určitý odkaz. Preto som sa rozhodla dodať skladbe nový nádych," uviedla pre médiá Teri.

O aranžmán celej skladby sa postaral slovenský inštrumentalista Martin Gašpar. Na skladbe sa podieľali aj hudobníci Martin Wittgruber (hammond) a Pišta Lengyel (gitara).

"Ku skladbe sme natočili aj videoklip, o ktorý sa postaral pre nás už tradične kameraman Viktor Cicko a o strih Peter Onduš. Celý vizuál sa točil v bratislavskom Starom Meste. Chcela som, aby v ňom bolo cítiť atmosféru Bratislavy a tiež jemnú nostalgiu a retrospektívu," dodala speváčka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biela noc v Bratislave rozžiari prvý slovenský mrakodrap
<< predchádzajúci článok
O Oscara zabojuje aj slovenský film Obeť