Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. júna 2012

Terorista z Bali si vypočuje rozsudok, smrť nedostaneIndonézsky súd vynesie vo štvrtok verdikt nad údajným strojcom útokov na Bali v roku 2002, pri ktorých zahynulo 202 ľudí. Štyridsaťpäťročný Umar Patík, s ktorým sa proces začal vo ...Zdieľať
bali JAKARTA 21. júna (WEBNOVINY) - Indonézsky súd vynesie vo štvrtok verdikt nad údajným strojcom útokov na Bali v roku 2002, pri ktorých zahynulo 202 ľudí.


Štyridsaťpäťročný Umar Patík, s ktorým sa proces začal vo februári, je obvinený v šiestich bodoch obžaloby vrátane úkladnej vraždy, výroby výbušnín a nelegálneho vlastníctva zbraní.

Prokuratúra preňho pôvodne žiadala trest smrti, po oľutovaní činu ho však zmiernila na doživotie, informuje portál stanice BBC.

Patíka, na hlavu ktorého vypísali odmenu milión dolárov, zadržali v januári 2011 v pakistanskom meste Abbottabád, v ktorom americké komando v máji toho roku zabilo lídra al-Kájdy Usámu bin Ládina.

Je prominentným členom teroristickej skupiny Džammá Islamíja napojenej na al-Kájdu a považujú ho za jedného zo strojcov útokov na Bali.

Obvinený sa mal podieľať aj na útokoch na kresťanské kostoly v Jakarte na Vianoce 2000.

Útoky na Bali boli svojím rozsahom najhoršími v dejinách Indonézie, ale tiež jednými z najhorších od teroristických útokov na New York a Washington v roku 2001. Asi tri štvrtiny obetí tvorili cudzinci.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrazom: Po tropickej strede prišli blesky nad Bratislavou
<< predchádzajúci článok
Nečakaný rast zásob ropy v USA znížil jej cenu