Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2018

Tesla na zhruba týždeň zastavuje výrobu Modelu 3Ilustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Palo Alto 17. apríla (TASR) - Americká automobilka Tesla zastavila výrobu svojho najpopulárnejšieho elektromobilu Model 3 na štyri až päť dní. Firma v pondelok (16.4.) popoludní potvrdila, že druhýkrát v tomto roku na týždeň zastavuje výrobu.


"Náš výrobný plán Modelu 3 zahŕňa obdobia plánovaných prestávok v oboch závodoch Fremont a Gigafactory 1," uviedol hovorca Tesly, ktorý zopakoval vyhlásenie spoločnosti po februárovej týždennej odstávke. Dodal, že cieľom týchto odstávok je zlepšenie automatizácie a odstránenie problémov, čo vo výsledku vedie k zvýšeniu produkcie.

Analytici pripomínajú, že nejde o nič nezvyčajné, naopak, podobné praktiky sú vo výrobe bežné. Ale k dočasnej odstávke v Tesle došlo bez varovania a firma údajne očakáva, že robotníci si vezmú buď dovolenku, alebo neplatené voľno, aj keď malému počtu z nich ponúkla platenú prácu vo Fremonte v Kalifornii.

Tesla pritom s dodávkami Modelu 3 stále mešká a nedarí sa jej dosiahnuť plánovanú týždennú produkciu v objeme 5000 kusov. Za posledných sedem marcových dní vyrobila 2020 týchto áut.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladého muža v Prešove privalil vysokozdvižný vozík
<< predchádzajúci článok
KDH vylúčilo exposlanca A. Přidala z hnutia, ten sa odvolal

Tesla na zhruba týždeň zastavuje výrobu Modelu 3 - diskusné fórum čitateľov