Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2010

Tipos bude musieť zaplatiť 14 miliónov eur


Tagy: Tipos

Súdny spor národnej lotériovej spoločnosti Tipos so spoločnosťou Športka sa nekončí. Dovolací senát Najvyššieho súdu SR v stredu totiž mimoriadne ...Zdieľať
tipos Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Súdny spor národnej lotériovej spoločnosti Tipos so spoločnosťou Športka sa nekončí.


Dovolací senát Najvyššieho súdu SR v stredu totiž mimoriadne dovolanie generálneho prokurátora z väčšej časti považoval za dôvodné a vec vrátil prvostupňovému súdu na ďalšie konanie. Ako v utorok po vyrieknutí rozsudku uviedol predseda dovolacieho senátu Juraj Seman, z jedenástich bodov mimoriadneho dovolania senát označil za nedôvodný iba jeden, podľa ktorého mal Tipos neoprávnene využívať ochranné známky Športka, Sazka a Mates.

Senát tak v tomto bode potvrdil predchádzajúce súdne rozsudky a potvrdil povinnosť Tiposu zaplatiť žalobcovi v druhom rade, v tomto prípade cyperskému Lemikonu, vyše 14 mil. eur. Ostatné body mimoriadneho dovolania, vrátane údajného neoprávneného využívania know-how spoločnosťou Tipos, senát uznal za dôvodné a rozhodovať budú o nich opäť súdy nižšej inštancie.

Tagy: Tipos
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezvolených starostov a poslancov budú voliť 12. marca
<< predchádzajúci článok
Malacky povedie Ondrejka už štvrtýkrát