07. apríla 2017

TIPSPORT LIGA: Nitrania vyprášili Žiline kožuch aj v 3. semifinále

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Žilina 7. apríla (TASR) - Hokejisti úradujúceho majstra spod Zobora sa ujali v semifinálovej sérii vedenia 3:0 na zápasy a už iba jedno víťazstvo ich delí od postupu do finále.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 1. Hovorka (Holovič, D. Brejčák), 53. Holovič – 20. Kutálek, 21. H. Ručkay (Blackwater), 26. Korím (Paukovček, J. Štefanka), 30. Blackwater. Rozhodovali: Baluška, T. Orolin – Šefčík, Výleta, vylúčení: 7:9, navyše: Kříž, J. Jurík 10 min. – Blackwater 10 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: Žilina od 21. min. bez Čížeka, 2652 divákov
/na zápasy: 0:3/

Žilina: Mikoláš – Bokroš, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Ťavoda, M. Grman, Macejko, Kříž – J. Jurík, Hruška, Hovorka – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – J. Zlocha ml., E. Švec, Prokop
Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – J. Štefanka, Paukovček, Bajtek

Úvodné buly tretieho duelu vhodil na Deň narcisov odchovanec žilinského hokeja a v súčasnosti hráč Martina, obranca Martin Leško, ktorý sám bojuje z rakovinou. Zápas ešte poriadne ani nezačal a domáci sa už v 51. sekunde duelu dostali do vedenia. Holovič z ľavej strany vystrelil na Hartzella, ten puk iba vytesnil pred bránkovisko a číhajúci kapitán vlkov Marek Hovorka otvoril do odkrytej brány skóre. Majster postupne vyrovnal hru, a tá sa začala viac odohrávať pred Mikolášom, ktorý dostal opäť prednosť v žilinskej bránke. Vlci hrozili najmä z brejkových situácií, po ktorých mohli skórovať Konečný a Stupka. V 13. minúte sa po buly pred Hartzellom dostali domáci do šance a Jurík nastrelil zblízka pravú žrď nitrianskej bránky. Na konci rovnakej minúty ešte vystrašil 200 priaznivcov Nitry v sektore hostí Hartzell, ktorému pri spracovaní puku vypadla hokejka a puk iba tesne minul opustenú bránu corgoňov. V 16. minúte hrali domáci prvú presilovku, no takmer v nej inkasovali, keď Marek Slovák po brejku dobre strieľal, ale Mikoláš odolal aj dorážke. Po skončení domácej výhody sa do skvelej príležitosti dostal v 18. minúte Macík, ale aj pri jeho šanci si Mikoláš udržal čisté konto. Keď už sa zdalo, že domáci vedenie udržia, 21 sekúnd pred koncom tretiny Kutálek na dvakrát prestrelil Mikoláša a hostia vyrovnali.

Podobne dobre, ako začala Žilina duel, začali Nitrania druhú tretinu. Blackwater za bránou napriek pokrytiu Ťavodom poslal puk pred Mikoláša a H. Ručkay strelou z prvej namieril presne. Vlci mali hneď nato šancu vyrovnať v presilovke, ale nehrali ju dobre a Nitra sa ubránila. Po skončení početnej výhody sa však do dobrej pozície dostal v 24. minúte Ondruš, jeho pokus však skončil iba na žŕdke Hartzellovej svätyne. V 26. minúte hostia zvýšili náskok, keď štvrtá formácia corgoňov rozhodila domácich a Korím perfektne z ľavého kruhu trafil do brány. Ďalšiu ranu domácim uštedril v polovici stretnutia Blackwater, keď spoza brány šikovne prešiel s pukom pred Mikoláša a našiel puku cestu do siete. Mikoláš potom čelil viacerým šanciam hostí, ktorí do rozhodenej domácej obrany prenikali ako nôž maslom. Vlci sa mohli otriasť v dvoch ďalších presilovkách, no početnosť ich streľby v nich bola slabá a Hartzell nemal veľa práce. V 39. minúte skúsil napodobniť Blackwatera Konečný, ale jeho šancu Hartzell pravým betónom zastavil.

Nitra si v záverečnej časti strážila náskok a sama ešte podkurovala žilinskej obrane. V 43. minúte poslal Hovorka po kroščeku Paukovčeka v pästnom súboji ešte aj na ľad a Nitrania hrali presilovku. Vlci si však nenechali streliť ďalší gól, no ani oni v početnej výhode na konci piatej desaťminútovky zápasu nič nevymysleli. V zápase sa potom začalo viac iskriť ako hrať, do ďalšej pästnej výmeny sa dostali Kříž a Blackwater a domáci museli hrať 4 minúty v oslabení. Prešla však iba polminúta a sily na ľade sa po napadnutí Juríka Mezeiom vyrovnali. O chvíľu nato hrali vlci už v početnej výhode a tú dokázali prvý raz v zápase aj zužitkovať, keď v 53. minúte Holovič z ostrého uhla prestrelil Hartzella. Viac ako päť minút pred koncom sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale tutovky Hrušku, Holoviča a Konečného ostali nevyužité. Šance vlkov úplne zastavil faul Konečného v 59. minúte na jedného z Nitranov, ktorý už mieril s pukom na opustenú žilinskú bránu. Nitra tak zvíťazila aj po tretí raz v sérii a zajtra má na dosah v Žiline postup do finále.