30. marca 2019

TIPSPORT LIGA: Zvolen vyhral v Nitre,vyrovnal stav semifinálovej série

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Nitra 30. marca (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v sobotu vo štvrtom semifinálovom stretnutí Kaufland play off Tipsport Ligy 2018/2019 na ľade HK Nitra 2:1 a vyrovnali stav série na 2:2.

O výhre Zvolena rozhodli dve využité presilové hry, v ktorých sa presadili Milan Kytnár a Peter Hraško. Za domácich skóroval Samuel Buček.

Piaty duel je na programe v pondelok 1. apríla o 18.00 h vo Zvolene.

4. zápas semifinále:

HK Nitra - HKM Zvolen 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 27. Buček (Rapáč) - 23. Kytnár (Drgoň, Chovan), 56. Hraško (Chovan). Rozhodovali: Stano, Štefik – Výleta, Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

/stav série: 2:2/

Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Versteeg, Rais, Fominych, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Kerbashian, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Vandane, Ulrych, Růžička, Hraško, Drgoň, Pufahl – Vandas, Kytnár, Handlovský – Zuzin, Chovan, Obdržálek – Mitchell, Petráš, Kelemen – Šišovský, Holovič, Andrisík

Tréner Zvolena Andrej Podkonický urobil pred zápasom niekoľko zmien oproti piatkovému duelu a jeho zverenci mali od úvodu viac z hry. Zvolen mal aj prvú šancu duelu, brankár Nitry Hanuljak však svoje mužstvo podržal. Nitra mohla otvoriť skóre v 11. minúte, keď hrala prvú presilovku v zápase, ale napriek tlaku si počas nej gólovú šancu nevypracovala. Veľmi svižná prvá tretina napokon gól nepriniesla, v jej závere sa opäť vytiahol dobrým zákrokom Hanuljak.

Na začiatku druhej časti dohrávali hostia presilovú hru a vzápätí po faule na Vandasa mali možnosť ďalšej. V jej závere sa presadil Kytnár a poslal "bryndziarov" do vedenia. Ich radosť však netrvala dlho, pretože o štyri minúty neskôr dostal do jazdy puk Buček a strelou spoza obrancu prekvapil Skapského - 1:1. "Corgoňov" to nakoplo, ďalšiu šancu mal z protiútoku Slovák, ale v dobrej príležitosti prestrelil. V závere druhého dejstva mali veľké šance oba tímy, ale stav sa nezmenil.

Aj v úvode tretej tretiny mal Zvolen možnosť početnej výhody. Hostia si počas nej vytvorili veľký tlak, ale na Hanuljaka išlo málo striel a Nitra sa ubránila. V ďalšej fáze sa hral otvorený hokej, hra sa priostrila a prišli aj šance. Gól mal najskôr na hokejke Buček, ale sám pred brankárom prestrelil, Zvolen odpovedal rýchlym protiútokom s nepresným zakončením Zuzina. V 55. minúte prišiel kľúčový moment duelu. Po faule Mezeia hral Zvolen presilovku a Hraško v nej rozhodol strelou od modrej čiary o triumfe svojho mužstva.

F1: Grosjean dostal trest, na štarte VC Bahrajnu klesne o tri priečky
Tenis: Bartyová zdolala vo finále v Miami Plíškovú