03. novembra 2019

TISPORT LIGA: Tím MAC Újbuda jasne zdolal Nové Zámky, Nitra s prehrou

Na snímke uprostred Branislav Rapáč (Košice) sa teší z vyrovnávajúceho gólu, vľavo brankár Juraj Šimboch a vpravo Mitch Versteeg (obaja Nitra) v zápase 20. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Nitra v Košiciach 3. novembra ...

Na snímke uprostred Branislav Rapáč (Košice) sa teší z vyrovnávajúceho gólu, vľavo brankár Juraj Šimboch a vpravo Mitch Versteeg (obaja Nitra) v zápase 20. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Nitra v Košiciach 3. novembra 2019. Foto: TASR - Milan Kapusta
Budapešť 3. novembra (TASR) - Maďarský účastník Tipsport ligy MAC Újbuda si hladko poradil s Novými Zámkami 7:1 v nedeľňajšom zápase 20. kola.

Hráči Nových Zámkov sa ujali v hlavnom meste Maďarska vedenia, keď v 10. min využil presilovku Fábry. Ešte do prestávky vyrovnal Zsombor Garát a po výmene strán prišla strelecká smršť domácich.

MAC ukázal svoju silu v početnej výhode, druhú tretinu vyhral 3:0, keď všetky góly padli v presilovkách. V tretej dvadsaťminútovke využil presilovku ešte aj po štvrtý raz. Do streleckej listiny sa ako jediný zapísal dvakrát Kanaďan Chris Langkow.

Nové Zámky prehrali štvrtýkrát v priebehu posledných piatich duelov.

V závere druhej časti pribudla nervozita

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 20. kola Tipsport ligy nad HK Nitra 4:1. Hostia síce išli v 2. tretine do vedenia 1:0, "oceliari" však otočili skóre vo svoj prospech a získali tri body do tabuľky.

Prvá tretina priniesla vyrovnané dianie, ale iba minimum zaujímavých momentov. Pri menšej početnosti streľby oboch tímov si brankári postrážili čisté kontá a nič na tom nezmenili ani presilovky na jednej i druhej strane.

V podobnom duchu sa začala aj druhá časť, emócie však vzplanuli v 24. minúte. Útočník hostí Šimun nešetrne atakoval domáceho Chovana, ktorého odniesli na nosidlách. Krátko na to išli hostia do vedenia. Obranca Graham nastrelil počas hry štyroch proti štyrom brankára Košarišťana, od ktorého sa puk odrazil pred pohotového Csányiho - 0:1. Hostia v druhej tretine dlho nepúšťali Košičanov na dostrel Šimbochovej bránky, v 33. však "oceliari" predsa len prelomili defenzívu súpera. Vylúčenie Grahama síce nepotrestali, krátko po presilovke však Belluš zužitkoval prihrávku Klhůfeka - 1:1. V závere druhej časti pribudlo nervozity aj vylúčených a domáci Haščák využitou presilovkou o dvoch hráčov poslal Košice do vedenia - 2:1.

Herný prejav Nitranov v úvodných minútach tretej tretiny svedčal o ambíciách vyrovnať skóre. Sľubné šance Fominycha, Versteega a ani Blackwatera sa však gólom neskončili. "Oceliari" odskočili na rozdiel dvoch gólov v 52. minúte, keď Skokan dorazil vlastnú strelu - 3:1. Týmto gólom domáci získali kontrolu nad zápasom a keď v 57. minúte Haščákova strela prekvapila Šimbocha, bolo už 4:1. Košičania si už víťazstvo nenechali vziať a zdolali Nitru aj druhýkrát v sezóne.

Zvolenčania sa nedokázali presadiť proti pozornej obrane súpera

Hokejisti HKM Zvolen prehrali v Tipsport Lige štvrtý domáci duel za sebou. V nedeľu podľahli v stretnutí 20. kola absenciami zdecimovanej Dukle Trenčín 1:2.

Zvolen začal proti oslabenému Trenčínu aktívne, ale ako prvý musel vážnejší zákrok po delovke Aldersona vytiahnuť domáci Tomáš Tomek. Dukla potom ožila, Mikyskov prienik ostal bez strely a po prihrávke Bartoviča junior Džugan sám pred brankárom trafil iba do neho. V 13. minúte sa do prečíslenia dostal opäť Trenčín, pokus Bartoviča však znova zneškodnil Tomáš Tomek. V závere prvej časti sa dostali k šanciam aj domáci - Drgoň ešte v dorážke neuspel, no Thompson v 18. minúte vďaka zámorskej spolupráci s Trotterom a Corrinom využil presilovku - 1:0.

Hneď v úvode druhej tretiny Trenčín vyrovnal, keď sa pred bránkou domácich najlepšie zorientoval Mikyska - 1:1. Vzápätí mohla Zvolen opäť "nakopnúť" presilovka, v nej mal po strele Špirka pred sebou odkrytú časť bránky Trotter, no nedokázal skórovať. Na ľade bojovnosť prevládala nad kvalitou. Hostia sa dostávali do šancí iba sporadicky, v polovici zápasu ich v presilovke mohol znova dostať Kajínek, no Matej Tomek bol pozorný. Zvolen mal v závere druhej časti navrch, no bez efektu.

Trenčín mohol strhnúť vedenie na svoju stranu v 43. minúte, Valach ale samostatný únik zoči-voči Tomášovi Tomekovi nevyužil. Na druhej strane mali hostia o tri minúty neskôr šťastie, pretože Bonis v presilovej hre trafil iba konštrukciu bránky Trenčína, čo potvrdil aj videorozhodca. Skóre sa tak menilo až v 48. minúte, keď chybu Maiera vo vlastnom pásme využil Miksyska, prihral Aldersonovi a ten upravil na 2:1 pre Duklu. Zvolenčania sa potom tlačili dopredu, ale proti pozornej obrane súpera sa nedokázali presadiť a nevyrovnali ani v záverečnej hre bez brankára.

Bystričania sa urputne bránili

Hokejisti úradujúceho majstra z Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 20. kola Tipsport ligy na vlastnom štadióne nad posledným Liptovským Mikulášom tesne 1:0 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil americký útočník domácich Cason Hohmann.

Banskobystričania začali duel presilovkou, ale zohrali ju zle a po nej mohli inkasovať. Sám na brankára sa totiž rútil Kriška, ktorého fauloval Brejčák a nasledovalo trestné strieľanie. To však nevyužil v štvrtej minúte Uhrík. Úradujúci majster potom mal šance, konkrétne Bartánus s Fafrákom a Jääskelainen, ale Romančík podržal v bránke svoj tím. V závere prvého dejstva nevyužili Liptáci presilovku a tesne pred prestávkou nebola úspešná ani pohotová koncovka Krišku z metra proti bol Beskorowany.

V druhej tretine bola na šance bohatá najmä 25. minúta. V nej sa nepresadili domáci hokejisti, najprv Hrnka obkorčuľoval bránku, no nedostal puk za gólmana, po ňom Hohmann neuspel švihom a napokon sa nepresadil bekhendom ani Cardwell. Mikuláš nevyužil päťminútovú presilovku za faul Gabora lakťom. Počas jej trvania pohrozili iba Rudolf Huna a Jakub Sukeľ. Bystričania sa urputne bránili. Neskôr zaujali dva neúspešné úniky na oboch stranách. Hosťujúci Oško v oslabení ani na dvakrát nepokoril Beskorowanyho a Hickmott nevyužil v presilovke krátky nájazd po odrazenom puku od mantinelu.

V tretej tretine išiel sám na Romančíka Mário Lunter, ale zoči – voči nemu neuspel. Prevahu mali bystrickí hokejisti, viac sa tlačili pred bránku, boli draví, ale nedokázali prelomiť streleckú smolu. Skúšali to i obrancovia, tvrdo pálil z ľavej strany Southorn, no gólman Liptákov zasiahol betónmi a poradil si i s príležitosťou Nemčíka zblízka. Na opačnej strane vyskúšal dobrou strelou pozornosť Beskorowanyho z protiútoku Macík. Gól teda nepadol a duel dospel do predĺženia.

V ňom fauloval Bartánus a hostia hrali presilovku, počas ktorej sa nepresadil zblízka Rudlof Huna. Rozhodovalo sa teda až v samostatných nájazdoch, v ktorých uspel iba domáci Hohmann.

Výsledky 20. kola Tipsport ligy

MAC Újbuda - HC Mikron Nové Zámky 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Góly: 18. Garát (Sofron, Strech), 25. Langkow (Carlisle), 32. Bodó (Carlisle), 35. Sofron (McNally), 43. Majoross (Kreisz, Carlisle), 44. Terbócs (Sofron, Pozsgai), 49. Langkow (Bodó) - 10. Fábry (Bajtek, Štumpf). Rozhodovali: Müllner, Fridrich - Vyšný, D. Konc ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 622 divákov.

MAC Újbuda: Bálizs - Carlisle, Garát, Macaulay, McNally, Fejes, Pozsgai, Csollák - Sofron, Strech, Terbócs - Bodó, Langkow, Orbán - Szigeti, Pitt, Klempa - Schlekmann, Majoross, K. Nagy - Kreisz

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (35. Pavlas) – Hatala, Ordzovenský, Dlugoš, Mikuš, Hain, Šmach, Drtina – Pospíšil, Hruška, Jurík – Jakúbek, Fábry, Bajtek – Štumpf, Ondrušek, Rogoň – Múčka, Bečka, Mikula

HC Košice - HK Nitra 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 34. Belluš (Klhůfek, Rapáč), 39. Haščák (Skokan, Klhůfek), 52. Skokan (Belluš), 57. Haščák (Skokan, Michalčin) - 24. Csányi (Graham, Čaládi). Rozhodovali: Orolin, Kókai - Soltész (obaja Maď.), Šoltés, vylúčení: 7:9 na 2 min., navyše Šimun (Nit.) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5108 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Růžička, Michalčin, Koch, Bučko, Repe, Cibák - Belluš, Chovan, Haščák - Klhůfek, Murček, Skokan - Rapáč, Suja, Jokeľ - Milý, Bortňák, Vrábeľ

HK Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, Olsen, Graham, Versteeg, Pupák, Rácz - Blackwater, Kerbashian, Scheidl - Buček, Kollár, Rác - Fominych, Lušňák, Csányi - Čaládi, Minárik, Šimun

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 18. Thompson (Trotter, Corrin) - 21. Mikyska (Švec, McCormcak), 48. Alderson (Mikyska). Rozhodovali: Baluška, Korba - Synek, Jobbágy, vylúčenia: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1386 divákov

Zvolen: T. Tomek – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Tomko, Fatul – Marcinek, Petráš, Tibenský – Chlepčok, Špirko, Štrauch – McPherson, Trotter, Bonis – Thompson, Mráz, Kelemen

Trenčín: M. Tomek – McCormack, Rajnoha, Stacha, Starosta, Sládok, Kajínek, Dužek – Alderson, Mikyska, Valach – Bartovič, Sádecký, Džugan – Chromiak, Švec, Ďurina – Krajč, Kováčik, Maniaček – Ferényi

HC'05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Rozh. nájazd: Hohmann. Rozhodovali: Snášel ml. (SR), Rencz (Maď.) – Stanzel (SR), Kis-Király (Maď.). Vylúčení na dve min.: 2:2. Vyššie tresty: 26. Gabor (B. Bystrica) 5+DKZ za faul lakťom. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2269.

Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, J. Brejčák, Ďatelinka, Zubák – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Hrnka, Bubela, Hohmann - Bartánus, A. Šťastný, Fafrák – Vašaš, Gabor, Kabáč

Liptovský Mikuláš: Romančík – S. Droppa, Petran, Kurali, J. Nemec, Roman, Mezovský, Stehlík, Smutný – Kriška, Tamáši, J. Sukeľ – Macík, Oško, Vybiral – L. Lunter, Uhrík, Piatka – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna