Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. októbra 2018

Tohtoročného Oskara za IT Osobnosť získal Gabriel GalgóciUž po osemnásty raz sa na spoločenskom večere IT GALA odovzdávali ocenenia Najziskovejšia IT firma roka 2017, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka 2018.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 4. októbra (TASR) - Už po osemnásty raz sa na spoločenskom večere IT GALA odovzdávali ocenenia Najziskovejšia IT firma roka 2017, IT osobnosť, IT produkt a IT projekt roka 2018.


V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2018 sa víťazom stal Gabriel Galgóci zo spoločnosti AT&T Global Network Services Slovakia. Ocenený pôsobí ako generálny riaditeľ spoločnosti a riaditeľ pre manažované zákaznícke služby v regióne EMEA. Za 19 rokov práce v AT&T sa mu podarilo slovenskú pobočku dostať do pozície strategického centra globálnych služieb a najväčšej AT&T pobočky mimo materskej krajiny.

Z vtedajších 11 zamestnancov sa rozšírila na súčasných vyše 4400. Pracovné pozície sa pod jeho vedením transformovali z „backoffice“ na pracovné pozície s vysokou pridanou hodnotou.

V kategórii IT PROJEKT roka 2018 si ocenenie odnáša FaBiS: Biometrická identifikácia klienta banky bez fyzickej prítomnosti. Táto mobilná aplikácia pomáha klientom získať dostatočne kvalitné údaje pre potvrdenie identity.

Porovnáva selfie s tvárou na občianskom preukaze, overuje živosť človeka (tzv. liveness check). Online overenie získaných podkladov oproti databáze MV SR vyhodnocuje zhodu s údajmi a fotografiou na občianskom preukaze.

V kategórii IT PRODUKT roka 2018 ocenenie získala Komunikačná technológia STEMI. Ide o technológiu, umožňujúcu pomocou smartfónov okamžitú obrazovú a hlasovú konzultáciu prípadu infarktu myokardu, vrátane EKG a cievnej príhody, medzi profesionálnym záchranárom v teréne a lekárom – špecialistom.

Nemocničný tím pritom vidí polohu sanitky, čas dojazdu a rôzne klinické informácie, a tak vie pripraviť potrebné podmienky pre prijatie pacienta v nemocnici. Produkt prihlásila spoločnosť STEMI Global, s. r. o.

Titul Najziskovejšia IT firma roka 2017 získala spoločnosť Profesia, spol. s r. o. Kategória Najziskovejšia IT firma roka vychádza z kvantitatívnych kritérií. Rebríček pripravujú spoločnosti Across Private Investments, FinStat a Digital Visions (PC REVUE). Hlavné kritérium na zaradenie do rebríčka je príslušnosť firiem do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií ako hlavného predmetu podnikateľskej činnosti.

Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku.

Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií IT GALA organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE a portálu NexTech.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mattis: USA zvažujú kroky voči Rusku pre porušovanie zmluvy o raketách
<< predchádzajúci článok
Erdogan: Turecko odíde zo Sýrie až po voľbách

Tohtoročného Oskara za IT Osobnosť získal Gabriel Galgóci - diskusné fórum čitateľov