22. februára 2013

Tomáš Kopecký pomohol gólom ukončiť Floride sériu prehier

Zo šestice slovenských hokejistov, ktorí zasiahli do štvrtkových stretnutí zámorskej NHL, sa bodovo presadili Ľubomír Višňovský, Tomáš Kopecký a Zdeno Chára a ich tímy navyše vyhrali. Trio Richard ...

tomas kopecky TAMPA 22. februára (WEBNOVINY) - Zo šestice slovenských hokejistov, ktorí zasiahli do štvrtkových stretnutí zámorskej NHL, sa bodovo presadili Ľubomír Višňovský, Tomáš Kopecký a Zdeno Chára a ich tímy navyše vyhrali. Trio Richard Pánik, Marián Gáborík a Tomáš Tatar odchádzalo zo štadiónov smutné, keďže ich tímy prehrali.

Tomáš Kopecký strelil svoj 4. gól v sezóne a pomohol svojej Floride k víťazstvu 5:2 vo Philadelphii. Slovenský útočník strávil na ľade takmer 15 minút a prezentoval sa troma strelami a raz putoval na trestnú lavicu. Panthers ukončili sériu piatich prehier, pred ňou sa tešili naposledy rovnako vo Philadelphii, vtedy po výsledku 3:2 po sam. nájazdoch. Po dva góly za Panthers strelil Jonathan Huberdeau a Peter Mueller. Domáca Philadelphia nenadviazala vo štvrtok na výkon z Pittsburghu, kde vyhrala 6:5.

Boston uspel v Tampe 4:2. Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a asistoval na štvrtý gól Bruins z hokejky Nathana Hortona. Útočník Bostonu bol kľúčom k štvrtkovej výhre, keď dal dva góly. Tampa je obľúbeným Hortonovým tímom, v 45 stretnutiach proti Lightning zaznamenal 26 gólov a 20 asistencií. Bruins z ôsmich zápasov na klziskách súperov v tomto ročníku vyhrali šesť. Domáci Richard Pánik odohral 9 minút. New York Islanders prerušili päťzápasovú víťaznú šnúru Montrealu a na jeho ľade s prispením asistencie Ľubomíra Višňovského vyhrali 4:3 po predĺžení. V nadstavenom čase sa strelecky presadil Thomas Hickey, pre ktorého to bol prvý gól v kariére v NHL.

V Ottawe sa napriek víťazstvu 3:2 po samostatných nájazdoch nad New York Rangers neoslavovalo, stretnutie pre zranenie pravého členka z tretej tretiny nedohral brankár Craig Anderson. V závere súboja ho nahradil Ben Bishop a pomohol tímu k výhre, o ktorej v samostatných nájazdoch rozhodol Kaspars Daugaviňš. Hosťujúci Marián Gáborík bol v Ottawe aktívny, ani jeden z jeho siedmich streleckých pokusov sa však neskončil gólom. Detroit stratil proti Columbusu dvojgólový náskok z úvodu zápasu a 24,7 sekundy pred koncom o nečakanej výhre hostí rozhodol Václav Prospal. Red Wings prehrali piaty zápas v rade. Tomáš Tatar v ich drese odohral 10 minút a súperovu bránku ohrozil dvakrát.

Dva body v jubilejnom 500. zápase v NHL zaznamenal Andrew Ladd z Winnipegu. Jets vyhrali 4:3 na ľade Caroliny, kde Ladd začínal s kariérou. Washington je momentálne najslabším tímom súťaže a nedarí sa ani Alexandrovi Ovečkinovi, ktorý vo štvrtok proti New Jersey nebodoval a Capitals prehrali 2:3. Pre ruského kapitána Washingtonu to bol zo šestnástich zápasov v sezóne ôsmy, v ktorom nedosiahol ani bod.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto - Buffalo 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Phaneuf (Kessel, Franson), 39. Van Riemsdyk (Kessel, Kostka), 55. Van Riemsdyk (Franson, Phaneuf) - 14. Ennis (Stafford)

Philadelphia - Florida 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Góly: 54. L. Schenn (Briere, Simmonds), 56. Voráček (Gustafsson, Giroux) - 9. Mueller (Huberdeau, Weaver), 9. T. KOPECKÝ (Weaver), 11. Huberdeau (z tr. strieľania), 32. Huberdeau (Shore, Gudbranson), 55. Mueller (Shore, Huberdeau)

Washington - New Jersey 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 30. Perreault (Brouwer), 33. Ribeiro (Brouwer, Nicklas Bäckström) - 32. Eliáš (Henrique), 50. Loktionov (Larsson), 52. Kovaľčuk (Eliáš, Židlický)

Carolina - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)
Góly: 19. Tlustý (Siomin, E. Staal), 44. Jordan Staal (Harrison, Dwyer), 55. Tlustý - 2. Wheeler (Ladd), 43. E. Kane (Antropov), 55. Ladd, 56. Wheeler (Ladd, Little)

Montreal - New York Islanders 3:4 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Góly: 1. Moen (C. Armstrong), 12. Pacioretty (Desharnais, Subban), 29. Pacioretty (Desharnais) - 21. Moulson (Streit, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 37. Moulson (Tavares, Boyes), 50. Nielsen (Bailey, Nabokov), 64. Hickey (Grabner, Tavares)

Ottawa - New York Rangers 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. Silfverberg (Alfredsson), 54. Zibanejad (Greening, Wiercioch), rozhodujúci sam. nájazd Daugaviňš - 51. Callahan (M. Staal, Stepan), 52. McDonagh (J. Miller, Halpern)

Tampa Bay - Boston 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 9. Stamkos (Purcell, M. Bergeron), 29. Conacher (Purcell, Stamkos) - 2. Horton (Hamilton), 4. P. Bergeron (Marchand), 34. Marchand (Seguin, P. Bergeron), 43. Horton (CHÁRA, Hamilton)

Detroit - Columbus 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly: 1. Brunner, 3. Filppula (Lashoff, Zetterberg) - 5. Umberger (Atkinson, J. Johnson), 46. Dorsett (Brassard), 60. Prospal (Wisniewski, Dorsett)

Dallas - Vancouver 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 1. Jamie Benn (Rome, Morrow), 23. Ryder (Roussel, Jordie Benn), 47. Morrow - 9. Burrows (Edler, Kesler), 28. Bieksa (Hamhuis, Schroeder), 43. Garrison (Kesler, Kassian), 45. H. Sedin (Burrows, D. Sedin)

Edmonton - Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 33. R. Smyth (Belanger, Eager) - 36. Cullen (R. Suter), 43. Setoguchi (Cullen), 54. Cullen (Clutterbuck, Gilbert)