Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    Tenis

10. septembra 2005

Tomu sa hovorí striedanie partnerov!Každý Grand Slam s iným partneromZdieľať
Daniela Hantuchová spolu s Indom  Mahéšom Bhupátim vyhrala miešanú štvohru na US Open. Pre šarmantnú Bratislavčanku je to už štvrtý mixový titul z turnajov veľkej štvorky. Mimochodom, z každého má po jednom, no vždy po boku iného muža. Ten prvý v r. 2001 vo Wimbledone získala s Čechom Friedlom, ďalší rok Australian Open s Ullyettom zo Zimbabve, tohto roku bola úspešná s Francúzom Santorom na Roland Garros a teraz v New Yorku s Indom Bhupátim.   (uk, Bratislava)
 

Daniela Hantuchová vyhrala spoločne s Indom Mahéšom Bhupátim titul v miešanej štvorhre - vo finále US Open zdolali hladko slovinsko-srbskú dvojicu Katarina Srebotniková, Nenad Zimonjič 6:4 a 6:2. Za úspech si víťazný pár rozdelí odmenu150 000 dolárov (4,59 milióna Sk).
Pre dvadsaťdvaročnú Bratislavčanku je to už druhý tohtoročný titul v mixe. Na Roland Garros boli úspešní s domácim Fabricom Santorom. Víťazstvom vo Flushing Meadows skompletizovala popradská rodáčka svoju mixovú zbierku na všetkých štyroch grandslamových turnajoch. Svoj malý Grand Slam však zaznamenala vždy s iným partnerom. Po prvý raz vyhrala trofej  ako 18-ročná v roku 2001 vo Wimbledone s Leošem Friedlom a o pol roka neskôr na Australian Open s Kevin Ullyettom zo Zimbabwe.
,,Vďaka tomuto skvelému partnerovi, ktorý patrí k najlepším deblistom na svete, som konečne získala i posledný titul, ktorý mi chýbal. Je to krásny pocit, som  nesmierne šťastná,“ uviedla šarmantná slovenská tenistka pri vyhlásení.
,,Dôležité bolo prejsť cez prvé kolo, v ktorom sme museli odvracať mečbal. Daniela mi  potom povedala, že máme veľkú šancu vyhrať celý turnaj a som rád, že jej predtucha sa naplnila. Zažili sme spolu veľa zábavy,“ doplnil svoju partnerku Bhupáti, ktorý dosiahol nejeden úspech v debli s krajanom Leanderom Paesom.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šarapovová znovu na trón
<< predchádzajúci článok
Smutný Hanzalov návrat