Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. decembra 2013

Topfest 2014 pozná prvého headlinera: Thirty Seconds to Mars!Organizátori budúcoročného hudobného festivalu Topfest už poznajú meno prvého veľkého zahraničného interpreta.Zdieľať
 Topfest 2014 pozná prvého headlinera: Thirty Seconds to Mars!


 
Bude ním populárna americká skupina Thirty Seconds to Mars. Na letisku v Piešťanoch zahrá v sobotu 28. júna 2014!
 
Najväčší rockový open air festival na Slovensku už zverejnil jeden z ťahákov budúcoročného programu. Medzi headlinermi 11. ročníka bude aj americká formácia Thirty Seconds to Mars, ktorú miluje množstvo tínedžerov a mladých ľudí po celom svete – za sebou majú vypredané koncerty prakticky na všetkých kontinentoch. Na Slovensku zahrajú rockeri Jared Leto, Shannon Leto a Tomo Miličevič prvý raz.
 
Skupina už v minulosti navštívila viacero popredných európskych festivalov a tentoraz nevynechá ani Topfest, ktorý znova prinesie bohatý trojdňový program v prvý víkend letných prázdnin – v dňoch 26. – 28. júna 2014. Thirty Seconds to Mars zahrajú na piešťanskom letisku v sobotu v atraktívnom večernom čase.
 
Populárna formácia má aj na Slovensku silné fanúšikovské zázemie. Zaujímavosťou je, že priaznivci kapely po celom svete tvoria vlastné, uzavreté spoločenstvo nazvané Echelon – rovnako ako jedna z piesní skupiny. K známejším skladbám než Echelon sa však radia songy Thirty Seconds to Mars ako The Kill, Kings and Queen a najmä Closer To The Edge.
 
Lídrom formácie je charizmatický spevák a gitarista Jared Leto, ktorý je zároveň známy aj z filmového plátna. Hral v snímkach Alexander Veľký, Requiem for a Dream, Chapter 27 či Pán Nikto. Onedlho do kín príde aj jeho ďalší film Dallas Buyers Club. Jared nezanedbáva ani prácu na videoklipoch vlastnej skupiny – videá Thirty Seconds to Mars sú „malé filmy“, ktoré majú fiktívneho režiséra Bartolomewa Cubbinsa. Nejde o nikoho iného ako samotného lídra skupiny.
 
Okrem Jareda hrá v kapele aj jeho brat Shannon Leto, ktorý má na starosti bicie. Trojčlennú zostavu dopĺňa gitarista s balkánskymi koreňmi Tomo Miličević. Súčasťou skupiny je od roku 2003, keď uspel vo výbere spomedzi 200 uchádzačov.
 
V pôvodnom zložení začali Thirty Seconds to Mars oficiálne fungovať ešte v roku 1998. Doteraz má formácia na konte štyri štúdiové albumy – 30 Seconds to Mars, A Beautiful Life, This Is War a najnovší Love, Lust, Faith and Dreams, ktorý vyšiel len tento rok. Práve k nemu sa viaže obrovské celosvetové turné, ktoré skupina odštartovala v júni a potrvá aj v budúcom roku.
 
Z účinkujúcich na budúcoročnom Topfeste sú okrem Thirty Seconds to Mars aktuálne potvrdené aj skupiny Kabát, Horkýže Slíže, Zóna A, Heľenine Oči a speváčka Zuzana Smatanová.
 
Permanentky na festival sú už v súčasnosti v predaji v sieti Ticketportal. Aktuálne sú v ponuke za zvýhodnenú cenu 38 eur. K dispozícii je aj limitovaný počet VIP vstupeniek s množstvom benefitov.   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 KABÁT v roku 2014 iba na dvoch pódiách! Druhé najväčšie postavia na Topfeste! (25. 11. 2013)
 Topfest 2014 pozná mená prvých účinkujúcich (18. 10. 2013)
 Na tohtoročnom TOPFESTE lákali najmä IRON MAIDEN, SKA-P, ANTI-FLAG, EMIR KUSTURICA a už tradične KABÁT. (30. 6. 2013)
 Video: Štvrtkový Topfest 2013 ovládla legenda Iron Maiden (28. 6. 2013)
 Video: Tomi Kid Kovács dostal bitku od skupiny Smola a Hrušky na festivale Topfest 2013 (28. 6. 2013)
 Topfest 2013: Na jubilejnom ročníku napokon vystúpi aj Kabát! (11. 6. 2013)
 Topfest 2013: Počas festivalu budú môcť ľudia parkovať na betóne i pri stane (24. 5. 2013)
 Na Topfeste sa predstaví aj boxer Tomi ´Kid´ Kovács (14. 5. 2013)
 Na Topfeste bude aj Rytmus a Majk Spirit, kapela Kabát neprí (11. 4. 2013)
 Na Topfeste sa predstaví americká skupina Anti-Flag (19. 3. 2013)nasledujúci článok >>
Úlomky z rakety po štarte lunárnej sondy dopadli do obývanej oblasti
<< predchádzajúci článok
Za smrť herca Paula Walkera môže 'zbesilá' jazda