Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2007

Totožnosť obetí zásahu NATO je nejasnáHelikoptéry NATO v reakcii na raketový útok na afganskú vojenskú základňu vystrelili na skupinu údajných povstalcov, pričom štyria z nich zahynuli a 12 ďalších bolo zranených. Ako však v nedeľu ...Zdieľať

KÁBUL 23. septembra (WEBNOVINY) - Helikoptéry NATO v reakcii na raketový útok na afganskú vojenskú základňu vystrelili na skupinu údajných povstalcov, pričom štyria z nich zahynuli a 12 ďalších bolo zranených. Ako však v nedeľu uviedla aliancia, zrejme išlo o zámenu osôb. Afganská vláda a NATO naďalej zisťujú "oficiálny štatút" obetí, pričom podľa prvotných informácií išlo o príslušníkov afganskej polície a stráž dohliadajúcu na rozostavanú cestu, ktorí "boli oblečení v civilnom odeve a mali zbrane," uviedla v nedeľu vo vyhlásení misia aliancie ISAF.

Ako v tejto súvislosti uviedol veliteľ afganskej armády Kadam Šáh, "dvanásti zranení sú civilisti, vieme to naisto." Podľa generála zatiaľ nie je jasné, či sú medzi mŕtvymi povstalci alebo civilisti. Pri sobotňajšom raketovom útoku na základňu v Sirkanay v provincii Kunar bol zranený jeden afganský vojak.

Podľa záznamov agentúry AP zahynulo tento rok v Afganistane pri násilnostiach súvisiacich s povstaleckým odporom viac ako 4400 ľudí, hlavne ozbrojencov, a v bojoch prišlo o život najmenej 600 civilistov, mnohí omylom počas útokov západných síl.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na predsedov súdov sa s podnetmi obrátilo doposiaľ 15 občanov
<< predchádzajúci článok
Ešte žijem, odkázal Castro Kubáncom