Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

24. novembra 2009

Toyota získala 14 tis. objednávok na nový hybridný modelJaponský výrobca automobilov Toyota v utorok oznámil, že na svoj nový hybridný model Toyota SAI získal okolo 14 tis. objednávok. S predajom vozidla plánuje automobilka začať 7. decembra. Záujem zhruba ...Zdieľať
TOKIO 24. novembra (WEBNOVINY) - Japonský výrobca automobilov Toyota v utorok oznámil, že na svoj nový hybridný model Toyota SAI získal okolo 14 tis. objednávok. S predajom vozidla plánuje automobilka začať 7. decembra. Záujem zhruba päťnásobne prekonal očakávania spoločnosti, keďže Toyta plánovala mesačný predaj na úrovni 3 tis. vozidiel. Veľký záujem o nové hybridné vozidlo najväčší výrobca automobilov na svete okrem efektívnej spotreby paliva zdôvodnil aj daňovým zvýhodnením v rozsahu do 280 tis. japonských jenov (JPY) na vozidlo.


Toyota predstavila nový hybridný model SAI 20. októbra. Štartovacia cena vozidla predstavuje 3,38 ml. JPY. Dopyt po automobiloch na kombinovaný elektrický a palivový pohon sa v Japonsku zvyšuje vďaka vládnym stimulom a oslobodeniu vozidiel od určitých daní.

(1 EUR = 133,03 JPY)

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SkyToll uskutočnil 48-hodinový test mýtneho systému
<< predchádzajúci článok
Teatro Wüstenrot uvedie pikantnú komédiu Bez predsudků