Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. novembra 2023

Tradičné Katarínske trhy na Orave potrvajú dva dni, tento rok sa tam približne chystá 112 predajcov a remeselníkovPredvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok i remeselníckych výrobkov dominuje bude dominovať na Katarínskych trhoch, ktoré sa už tradične konajú v Dolnom ...Zdieľať
trhy 1 676x451 19.11.2023 (SITA.sk) - Predvianočný predaj tradičných výrobkov, medoviny, vianočných oblátok i remeselníckych výrobkov dominuje bude dominovať na Katarínskych trhoch, ktoré sa už tradične konajú v Dolnom Kubíne.

Remeselníci z celého SlovenskaV dňoch 20. a 21. novembra od 09:00 do 20:00 bude dolnokubínske Námestie slobody a budova Mestského kultúrneho strediska (MsKS) patriť predajcom a remeselníkom z celého Slovenska. Informovala o tom riaditeľka dolnokubínskeho MsKS Martina Mesárošová.

Na Oravu sa tento rok chystá 112 predajcov a remeselníkov. „Návštevníci trhov tu nájdu väčšinou už vianočný sortiment, keďže blížiace sviatky sú tu čoskoro. Napríklad vianočné ozdoby na stromček, vianočné sviečky a dekorácie, hračky, medovníky, orechy, med a ďalší bežný tovar. Ľudia sa majú preto na čo tešiť," priblížila náplň trhového podujatia Mesárošová.

Ručne vyrábané výrobky


Návštevníci budú mať počas Katarínskych trhov možnosť kúpiť si aj ručne vyrábané výrobky.

„Remeselníci ponúknu na predaj výrobky z dreva, prútia, kože, cínu a bižutériu. Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov. Nebudú chýbať ani údené výrobky či domáci chlieb, sladké a slané pečivo a zároveň si ľudia budú môcť pochutiť na grilovaných špecialitách,“ dodala Mesárošová.


Zdroj: SITA.sk - Tradičné Katarínske trhy na Orave potrvajú dva dni, tento rok sa tam približne chystá 112 predajcov a remeselníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tatranská víchrica v roku 2004 patrila v Európe k najväčším kalamitám
<< predchádzajúci článok
Kamil Peteraj o Žbirkovi: Chémia medzi nami fungovala na 100 percent