Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. júna 2007

Trebišovom sa prehnala ničivá búrka"Bolo to ako apokalypsa," takto hodnotil dnešnú prietrž mračien a veternú smršť v Trebišove dispečer košického Krajského riaditeľstva HaZZ Ladislav Baltovič. "Prvé hlásenie sme zaznamenali o ...Zdieľať

TREBIŠOV 25. júna (WEBNOVINY) - "Bolo to ako apokalypsa," takto hodnotil dnešnú prietrž mračien a veternú smršť v Trebišove dispečer košického Krajského riaditeľstva HaZZ Ladislav Baltovič. "Prvé hlásenie sme zaznamenali o 16:35 a odvtedy sú všetci trebišovskí hasiči v teréne. Na pomoc im prišli aj hasiči z Michaloviec a Kráľovského Chlmca. Voda zaplavila pivnice mnohých domov, víchor strhol plechovú strechu z kultúrneho domu a mestskej tržnice, ktorá poškodili zaparkované autá, ale aj fasádu jedného domu. Máme hlásené aj strhnuté strechy z ďalších piatich domov, polámané stromy, zdemolované autá," informoval Baltovič. Ako uviedol, v súčasnosti ťažko povedať koľko toho prietrž mračien a víchor poničili, pretože hasiči sú ešte stále vonku a pracujú. Doložil, že našťastie to postihlo len mesto Trebišov. Podľa Baltoviča o spôsobených škodách budú známe podrobnejšie informácie najskôr v utorok.

"Primátor o 16:50 vyhlásil v meste krízovú, mimoriadnu situáciu a zvolal zasadanie krízového štábu. Zatiaľ nemáme hlásené, že bol niekto vážnejšie zranený. Mesto zabezpečuje provizórne prekrytie strhnutých a poškodených striech a spolu s hasičmi robí opatrenia zamedzujúce bezprostrednému ohrozeniu, ako aj nutné zabezpečovacie a záchranné práce, " informoval agentúru SITA hovorca trebišovského mestského úradu Rastislav Petrovič. Dodal, že krízový štáb bude rokovať aj v nočných hodinách a v utorok ráno.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Al Pacino je proti zneužívaniu podobizní mŕtvych hviezd
<< predchádzajúci článok
Škoda Auto chce do roku 2010 vyrábať 800 tisíc áut ročne