27. novembra 2016

Trenčín remizoval v Ružomberku 3:3

Brankár Trenčína Igor Šemrinec.

Brankár Trenčína Igor Šemrinec. Foto: TASR/Milan Kapusta

Ružomberok 27. novembra (TASR) - V chladnom, dosť nevľúdnom počasí sa od začiatku hralo svižne. Domáci začali aktívnejšie a ujali sa aj vedenia. V 6. minúte sa Gál-Andrezly na ľavom kraji pretlačil cez Kvoceru, zacentroval pred trenčiansku bránu a Chrien z dvoch metrov trafil sieť – 1:0. Ružomberská radosť trvalo iba krátko. Už v 12. minúte Kalu v domácej päťke našiel Paura a bolo vyrovnané. Od tejto chvíle sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 17. minúte Daniel kolmičkou vysunul Lačného, ten si pripravil streleckú parketu, ale Šemrinec útočníka Liptákov vychytal a následná Ďubekova dorážka hlavou smerovala nad. V 27. minúte Paur svojim druhým streleckým zápisom (po centri Kvoceru) efektne pätičkou otočil výsledok v prospech hostí. Brankár Macík pri tomto góle určite nebol „čistý“. V 34. minúte Danielovu strelu z dobrej pozície Trenčania stečovali na roh.

V úvode druhého dejstva musel domáci brankár Macík čeliť dvom nebezpečným streleckým pokusom, v 49. minúte vytesnil Skovajsov pozdrav z 25 m na roh a vzápätí kryl ranu, ktorú vyslal Kalu. V 64. minúte Maduka z priameho kopu položil loptu Nwohorovi na hlavu a Macík reflexívne koncovku útočníka z Nigérie vyškriabal spod brvna. V 72. minúte Liptáci vyrovnali, keď si striedajúci Mareš šikovne spracoval vysokú loptu, po ľavej strane vysunul Gála-Andrezlyho a Lačný zblízka nedal Šemrincovi žiadnu šancu. O chvíľu sa však skóre menilo zase, keď Kacera svoj veľký sólový part zakončil tretím gólom AS. Neubehlo ani šesťdesiat sekúnd a už 2:3 neplatilo. Šmerinec neodolal ružomberskej kanonáde pred svojou bránou. Vychytal Lačného, Daniela, ale na Chriena už nestačil – 3:3. Diváci pod Čebraťom boli svedkami kvalitného a rušného futbalu s ofenzívnym úsilím na oboch stranách.
MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3 (1:2)
Góly: 6. a 77. Chrien, 72. Lačný – 12. a 27. Paur, 76. Kvocera,

Rozhodoval: Chmura, ŽK: Maduka (Trenčán), 1123 divákov.