Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. januára 2011

Tretí liberalizačný balík vyjde SPP na 20 mil. eurSkupina Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) plánuje kvôli implementácii tzv. tretieho liberalizačného energetického balíčka vynaložiť 20 mil. eur. "V rámci ...Zdieľať
spp Ilustračné foto SITABRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - Skupina Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) plánuje kvôli implementácii tzv. tretieho liberalizačného energetického balíčka vynaložiť 20 mil. eur. "V rámci implementácie spomínaného energetického balíčka spoločnosť Eustream (100-percentná dcérska spoločnosť SPP - pozn. red.) bude investovať prevažne do oblasti informačných technológií," uviedol pre agentúru SITA špecialista externej komunikácie SPP Vahram Chuguryan.


Ministerstvo hospodárstva v súčasnosti intenzívne pracuje na implementácii tretieho liberalizačného energetického balíčka. Ten by mal byť do našej legislatívy implementovaný do apríla tohto roka. Ako pred časom uviedol štátny tajomník rezortu hospodárstva Martin Chren, vláda pripraví podmienky na trhu s energiami hlavne pre odberateľov tak, aby mohli plne využívať liberalizovaný trh energií na Slovensku.

Slovenský plynárenský priemysel je nadnárodná energetická spoločnosť. Jej akcionármi sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku (51 %) a konzorcium Slovak Gas Holding pozostávajúce zo spoločností E.ON Ruhrgas a GDF SUEZ (49 %).Skupina SPP plánuje tiež ďalšie investície v objeme 110 mil. eur
Tieto prostriedky by mala preinvestovať ďalšia stopercentná dcérska spoločnosť SPP-distribúcia, a to najmä do distribučnej sústavy. "Z pohľadu SPP budú okrem rozvoja sietí, ktoré sú v zodpovednosti dcérskych spoločností Eustream a SPP - distribúcia, investície v tomto roku smerovať do oblasti rozvojových projektov zameraných na spotrebu zemného plynu a obnoviteľných zdrojov. Napríklad v oblasti geotermálnej energie," konštatoval Chuguryan.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvá schôdza veriteľov Sibamacu bude koncom januára
<< predchádzajúci článok
Akciové trhy v Európe a Japonsku rástli, trh v USA klesol