Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. októbra 2017

Tretina Nemcov podporuje predčasný odchod Merkelovej z funkcieŠéfka nemeckej CDU/CSU Angela Merkelová (v strede).Zdieľať
Šéfka nemeckej CDU/CSU Angela Merkelová (v strede). Foto: TASRAP
Berlín 7. októbra (TASR) - Viac než tretina Nemcov si želá, aby kancelárka Angela Merkelová odišla z funkcie skôr, ako sa skončí jej štvrté funkčné obdobie. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA na základe výsledkov prieskumu, ktorý pre ňu realizoval inštitút YouGov.


Približne 36 percent opýtaných sa domnieva, že Merkelová by sa mala vzdať vedenia spolkovej vlády a prenechať ho inému politikovi ešte pred rokom 2021.

Podľa 44 percent respondentov by kancelárka mala ostať pri moci celé svoje nadchádzajúce funkčné obdobie. Zvyšných 20 percent k tejto otázke nezaujalo stanovisko.

Merkelovej Kresťanskodemokratická únia (CDU) zaznamenala v septembrových voľbách výrazné straty, spolu so svojou sesterskou bavorskou stranou Kresťansko-sociálna únia (CSU) však zostala s 32,9 percenta hlasov najsilnejšou frakciou v nemeckom parlamente.

Merkelová v súčasnosti vedie rokovania o vytvorení novej koaličnej vlády, zrejme s ďalšími dvoma stranami.

Prieskum tiež ukázal, že Merkelová si naďalej udržiava podporu drvivej väčšiny voličov z tzv. Únie CDU/CSU. Až 81 percent z nich si želá, aby zostala kancelárkou do najbližších volieb, ktoré by sa v riadnom termíne mali konať na jeseň 2021.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tropická búrka Nate dosiahla silu hurikánu, smeruje k pobrežiu USA
<< predchádzajúci článok
V Nemecku objasnili sériu ozbrojených prepadov peňažných transportov

Tretina Nemcov podporuje predčasný odchod Merkelovej z funkcie - diskusné fórum čitateľov