Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

28. júna 2010

TRNAVA: Mestskí poslanci o komplexe súkrom. škôlTrnavskí mestskí poslanci budú v utorok rokovať o zámere spoločnosti Montesschool, ktorá chce v školskom roku 2011/2012 v budove Základnej školy na Limbovej ulici ...Zdieľať
ziaci Ilustračné foto

Foto: SITA TRNAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Trnavskí mestskí poslanci budú v utorok rokovať o zámere spoločnosti Montesschool, ktorá chce v školskom roku 2011/2012 v budove Základnej školy na Limbovej ulici zriadiť moderný komplex škôl a školských zariadení.

Spoločnosť predložila žiadosť o vyjadrenie mesta k zriadeniu súkromnej materskej školy, základnej školy, základnej umeleckej školy, školského strediska záujmovej činnosti a školskej jedálne. Priestory na Limbovej ulici chce získať do dlhodobého prenájmu, minimálne na 15 rokov, a postupne ich zrekonštruovať. Ako vyplýva z materiálu, ktorým sa budú poslanci zaoberať, v školských zariadeniach chcú ponúknuť program vychádzajúci z princípov Montessori pedagogiky, ktorý kladie dôraz na uplatnenie slobody dieťaťa, na jeho prirodzený záujem o poznávanie, na využitie senzitívnych období na objavovanie, učenie sa a rozvíjanie svojho prirodzeného vnútorného potenciálu. Výdavky mesta v súvislosti so zriadením škôl by mali byť v roku 2011 vo výške 11 860 eur.

Na programe posledného zasadnutia zastupiteľstva pred prázdninami bude aj druhá aktualizácia mestského rozpočtu. Zmena v príjmovej časti rozpočtu súvisí so zvýšením príjmu z podielu na zisku spoločnosti .A.S.A. Trnava s.r.o. na základe dosiahnutého zisku spoločnosti za rok 2009 a schválenia jeho rozdelenia. Vo výdavkovej časti bol v programe odpadové hospodárstvo zvýšený rozpočet v súvislosti s potrebou vybudovať ďalšiu kazetu v úložisku skládky komunálneho odpadu. Ďalšie úpravy sú navrhované v programoch doprava, životné prostredie, služby, školstvo a vzdelávací systém, mládež a šport a správa majetku a právny servis.

Na vyrovnanie rozpočtu v aktualizácii navrhujú použiť zdroje z rezervného fondu vo výške 1 002 500 eur.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strany si rozdelili posty vo vláde a parlamente
<< predchádzajúci článok
Akciové trhy v ČR a Maďarsku posilnili

TRNAVA: Mestskí poslanci o komplexe súkrom. škôl - diskusné fórum čitateľov