06. apríla 2013

Trnava si rozdelila body s Myjavou, Ružomberok doma zvíťazil

Priebežné výsledky sobotňajších zápasov 25. kola najvyššej futbalovej Corgoň ligy 2012/2013. Výsledky: FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1 (0:0) MFK Ružomberok - FK Dukla ...

spartak trnava BRATISLAVA 6. apríla (WEBNOVINY) - Priebežné výsledky sobotňajších zápasov 25. kola najvyššej futbalovej Corgoň ligy 2012/2013.

Výsledky:
FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 1:1 (0:0)
MFK Ružomberok - FK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

I. polčas
V dueli tabuľkových susedov sa Trnavčania od úvodu prezentovali útočnou hrou. Hostia z Myjavy začali tiež sebavedome, spoliehali sa na pevnú defenzívu a snažili sa o bleskové protiútoky.

V 9. min Urgela prenikol za chrbát trnavskej obrany a krížnou strelu minul bránku Rusova. V 16. min myjavský Šulek vyslal tvrdú strelu z 25 m a gólman Spartaka opäť zachránil.

Trnavčania zahrozili v 25. min z priameho kopu Karhanom, ale Solnička "robinzonádou" loptu vytlačil mimo troch žrdí. Bezgólový stav po prvom polčase bol vizitkou vyrovnanosti oboch mužstiev.

II. polčas
Po prestávke dobre hrajúci hostia skúšali prekonať trnavskú pevnosť predovšetkým po krídlach. V 57. min poslal domáci tréner Zelenský do hry Tomačeka s Vyskočilom.

V 60. min Kuračkovu delovku z hranice šestnástky Grabež odvrátil. V 63. min strelil Tomaček krásny gól po individuálnom prieniku do šestnástky, keď zakončil tvrdou strelou z uhla - 1:0.

Myjavčania mohli vyrovnať v 71. min, Urgela opečiatkoval len brvno Rusovovej bránky.

O dve minúty neskôr to skúšal opäť Tomaček, ale Solnička skvele zasiahol. V 86. min po nenápadnej akcii z hranice šestnástky vystrelil Kosík a s prispením žrde vyrovnal na konečných 1:1.

Reakcie:
Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Upozorňoval som hráčov na nebezpečnú Myjavu, ktorej sa darí u súperov. Nadreli sme sa na jediný gól, ale tri minúty pred koncom sme urobili fatálnu chybu. To nás stálo cenné body v boji o záchranu. Chceli sme tri body, ale napriek snahe sa to nepodarilo. To, čo sme v tomto zápase predviedli, sa nemôže stať."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Hrali sme takticky dobre. Domácich sme nepúšťali do vyložených šancí. Vo finálnej fáze sme strácali veľa lôpt, ale bojovnosťou sme ich získali. V závere zápasu sme išli do rizika, obranca Kosík išiel do útoku a trafil to tak, ako to trafil. Sme šťastní. Hráčom musím poďakovať za oddaný výkon, ktorým sme plne zúročili prípravu na tento dôležitý zápas."

Góly: 63. Tomaček - 86. Kosík, bez kariet, rozhodovali: Chmura - Benko, Petríček, 3206 divákov

Trnava: Rusov - Janečka, P. Čarnota, Karhan, Grabež - I. Hodúr, E. Sabo, Augustíni, Ciprys (57. Vyskočil) - Mikovič (67. Mikinič) - Lietava (57. Tomaček)
Myjava: Solnička - Siva, Kosík, Černáček, Kumančík - Kuračka, T. Bruško (70. P. Ďuriš), E. Daniel (78. Kukoľ), Šulek - Ľ. Urgela, Sládek (70. Z. Harsányi)

I. polčas
Od začiatku sa síce hralo vo svižnom tempe, ale dlho bez šancí.

Prvý vzruch prišiel až v 18. min. Domáci rozohrali biliardovú akciu, na jej konci bola Almaského strela zblízka, ktorú v poslednej chvíli stihol odkopnúť Adámik.

O tri minúty neskôr Zreľákova strela len tesne minula bránku hostí, vzápätí na druhej strane takmer to isté predviedol Peňaška.

V 26. min sa odrazená lopta dostala k Zreľákovi, ktorý umiestnenou strelou poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Ružomberčania sa však z náskoku dlho netešili.

Presne po polhodine hry využil dieru v domácej obrane Turňa, nasledoval center na Peňašku a po jeho pohotovej strele bolo 1:1. V 38. min mal gólovú príležitosť na kopačke Ondrek, pokusu obrancu MFK však chýbala väčšia presnosť. V prvom polčase predviedli mužstvá pod Čebraťom na náročnom teréne dobrý futbal.

II. polčas
Po zmene strán sa na vážnejší moment čakalo poriadne dlho.

Ten prišiel v 66. min a hneď bol z toho gól. Ondrek vyzvŕtal zadákov Dukly, našiel Ďubeka, ten nezištne prihral Serečinovi a pri jeho strele bol Boroš bezmocný - 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie a ich úsilie slávilo úspech za 75. min.

Brašeň zbehol po pravej strane a centrom našiel Turňu, na ktorého strelu bol Zich prikrátky - 2:2.

V 84. min unikol Zreľák, jeho prízemný pokus stihol nohou vyraziť Boroš. V 88. min vystrelil Zreľák, Boroš vyrazil loptu pred seba a domáci kapitán Ďubek stanovil na konečných 3:2 pre Ružomberok.

Reakcie:
Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Úvodná pätnásťminútovka patrila súperovi, potom sme už boli väčšinou lepším tímom. Zápas mal vysoké tempo, útoky sa prelínali z jednej strany na druhú. Oba inkasované góly boli lacné a takto sme si situáciu zbytočne zdramatizovali. Mali sme o čosi väčšiu túžbu po víťazstve, preto je výsledok v poriadku."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme výborný zápas s priamočiarou hrou oboch mužstiev. Dvakrát sme dokázali skóre vyrovnať, tretíkrát už na to nebol čas. Ako sa duel skončil 3:2 pre domácich, tak sa mohol zrodiť rovnaký výsledok aj v náš prospech."

Góly: 26. Zreľák, 66. Serečin, 88. Ďubek - 30. Peňaška, 75. M. Turňa, ŽK: 90. Ďubek - 70. P. Vajda, 78. Brašeň, rozhodovali: Kružliak - Mókoš, Brendza, 1482 divákov

Ružomberok: L. Zich - P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek - M. Nagy - L. Lupták (46. Serečin), Bielák, Ďubek, Almaský (80. Š. Pekár) - Zreľák
B. Bystrica: Boroš - Brašeň (90.+ Šovčík), Adámik, P. Vajda, Dionatan Teixeira - Marek Hlinka - M. Turňa, M. Pančík ml. (72. Považanec), T. Hučko - Vrána (59. Slančík), Peňaška