Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2022

Trump podal žalobu na spravodajskú sieť CNN za ohováranie, požaduje tučné odškodnéBývalý americký prezident Donald Trump v pondelok zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie v snahe zmariť akúkoľvek jeho budúcu politickú kampaň a požaduje ...Zdieľať
trump_legacy_by_the_numbers_53798 02c80f0ffd974b349dce990e511214f3 676x451 4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump v pondelok zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie v snahe zmariť akúkoľvek jeho budúcu politickú kampaň a požaduje odškodné 475 miliónov dolárov.


Žaloba, ktorú podal na súde vo floridskom Fort Lauderdale, sa sústreďuje na termín „veľká lož“ o Trumpových falošných tvrdeniach o volebnom podvode, ktorý ho podľa jeho slov stál víťazstvo v prezidentských voľbách v roku 2020. CNN, na ktorú Trump opakovane útočí, žalobu nekomentovala.

Trump v žalobe tvrdí, že CNN slovné spojenie „veľká lož“, ktoré má nacistické konotácie, v súvislosti s ním od januára 2021 použila viac ako 7 700-krát. To má podľa neho rozrušiť, nahnevať a vystrašiť ľudí.

Niekdajší prezident v pondelok naznačil, že podobné žaloby podá aj proti ďalším mediálnym organizáciám. Tiež povedal, že môže podniknúť „primeranú akciu“ proti výboru Snemovne reprezentantov, ktorý vyšetruje útok jeho podporovateľov na Kapitol z januára 2021. Žaloba prichádza v čase, keď zvažuje potenciálnu kandidatúru na prezidenta v roku 2024.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trump podal žalobu na spravodajskú sieť CNN za ohováranie, požaduje tučné odškodné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tragická dopravná nehoda na Zochovej rozvírila vášnivé debaty, vláda chce prísne trestať opitých šoférov (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Letné vlaky ZSSK prepravili rekordný počet pasažierov