Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2017

Trump telefonoval s Putinom, ocenil jeho vyjadrenie na adresu USAAmerický prezident Donald Trump, archívna snímka.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 15. decembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump poďakoval svojmu kolegovi Vladimirovi Putinovi za jeho vyjadrenie, v ktorom "uznal silnú hospodársku výkonnosť Spojených štátov". Informoval o tom Biely dom, ktorého vyhlásenie citovala agentúra AP.


Obaja prezidenti spolu telefonicky hovorili po Putinovej štvrtkovej tlačovej konferencii, na ktorej bilancoval končiaci sa rok.

Trump a Putin tiež diskutovali o spôsoboch, ako spolupracovať na riešení problému severokórejského balistického a jadrového programu.

Putin počas svojho vystúpenia v Kremli totiž varoval USA pred použitím sily voči KĽDR. Trump v reakcii na to povedal, že sú stále aktuálne všetky možnosti riešenia krízy na Kórejskom polostrove.

Prezidenti tiež hovorili o vzájomných vzťahoch oboch krajín a zhodli sa na tom, že zostanú v kontakte.

Putin sa tiež na štvrtkovej tlačovej konferencii vyjadril k vyšetrovaniu podozrení zo spolčenia medzi Ruskom a Trumpovou prezidentskou kampaňou. Obvinil tých, čo túto kauzu vyšetrujú, že destabilizujú vnútropolitickú situáciu v USA, snažia sa podkopať legitimitu prezidenta a ukazujú nedostatok úcty k voličom, ktorí vo voľbách hlasovali za Trumpa.

Na otázku, ako vníma prvý rok Trumpa v úrade prezidenta Putin odpovedal, že súčasný šéf Bieleho domu zaznamenal už "niekoľko veľkých úspechov" a poukázal pritom na prudký nárast akciových trhov v USA. Upozornil, že investori USA dôverujú, čo označil za "dôležitý ukazovateľ".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MetLife úspešne absolvoval druhý ročník vzdelávania detí na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Rakúsko bude v roku 2018 potrebovať o štvrtinu menej nového kapitálu