Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. januára 2017

Trumpova inaugurácia: Zatýkanie, zranení policajti, zhorená limuzínaPolícia používa paprikový sprej na rozohnanie demonštrantov, ktorí sa na protest proti inaugurácii nového amerického prezidenta Donalda Trumpa zišli len pár ulíc od washingtonského Kapitolu, kde sa konal slávnostný inauguračný ...Zdieľať
Polícia používa paprikový sprej na rozohnanie demonštrantov, ktorí sa na protest proti inaugurácii nového amerického prezidenta Donalda Trumpa zišli len pár ulíc od washingtonského Kapitolu, kde sa konal slávnostný inauguračný ceremoniál vo Washingtone 20. januára 2017. Foto: TASR/AP
 
Washington 21. januára (TASR) - Celkove 217 ľudí bolo zatknutých a obvinených z výtržníctva počas demonštrácií vo Washingtone, ktoré sprevádzali piatkovú inauguráciu nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Šesť policajtov utrpelo pri stretoch s demonštrantami ľahké zranenia.


Médiá o tom informoval úradujúci náčelník polície v americkej metropole Peter Newsham.

Potýčky medzi účastníkmi protestov a policajtmi, ktorí proti nim použili slzotvorné spreje a omračujúce granáty, sa odohrali len niekoľko blokov od ulíc, kadiaľ prechádzal Trumpov inauguračný sprievod. Okrem iných prípadov výtržníctva bolo hlásené aj podpálenie jednej z limuzín, z ktorej stúpal k oblohe čierny dym.

Viacero demonštrácií v okolí washingtonského Kapitolu, kde Trump skladal prezidentskú prísahu, sa zaobišlo bez násilia, približne stovka výtržníkov však podľa Newshama začala "ničiť majetok a hádzať predmety do ľudí či okien". "Táto skupinka bola z veľkej časti vyzbrojená sochormi a kladivami," dodal policajný náčelník.

Oslavy spojené s inauguráciou nového prezidenta vo Washingtone pokračujú vo večerných hodinách miestneho času troma plesmi, na ktorých by sa mal zúčastniť aj samotný Trump s manželkou Melaniou. Prezidentský pár sa predtým presunul v slávnostnom sprievode z Kapitolu pred Biely dom, kde sledoval zo špeciálnej tribúny prehliadku armádnych a iných súborov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trumpove vízie: Amerika na prvom mieste a porážka Islamského štátu
<< predchádzajúci článok
Slnečná sobota bude s jemným oparom hmly

Trumpova inaugurácia: Zatýkanie, zranení policajti, zhorená limuzína - diskusné fórum čitateľov