Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. mája 2021

Tržby sa vracajú na úroveň obdobia spred pandémie, v apríli dosiahli denne výšku viac ako 68 miliónov eurTržby aj počet vydaných pokladničných dokladov sa postupne vracajú na úroveň obdobia spred pandémie. Dokazujú to najnovšie štatistikyZdieľať
thinkstockphotos 622220528 676x451 7.5.2021 (Webnoviny.sk) - Tržby aj počet vydaných pokladničných dokladov sa postupne vracajú na úroveň obdobia spred pandémie. Dokazujú to najnovšie štatistiky finančnej správy zo systému e-kasa. Už v apríli tohto roka bol denný priemer tržieb na úrovni 68,7 milióna eur.


Je to približne rovnaká úroveň ako na začiatku minulého roka, keď ešte neplatili prísne protiepidemické opatrenia. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Situácia sa vracia do normálu


Pandémia nového koronavírusu si vyžiadala sprísnenie protiepidemických opatrení, čo viedlo k zatvoreniu väčšiny obchodov, či utlmeniu poskytovania služieb. To sa prejavilo aj na vývoji tržieb evidovaných v systéme e-kasa. Situácia sa však s postupným uvoľňovaním ekonomiky vracia do normálu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Kým v januári tohto roka sa tržby ešte pohybovali v priemere na úrovni 46,9 milióna eur za deň, v apríli sa už vrátili na 68,7 milióna eur. „Ide o takmer rovnakú výšku tržieb, ktoré finančná správa evidovala v systéme e-kase vlani pred vypuknutím koronakrízy, kedy bol denný priemer tržieb 70 miliónov eur," uviedla hovorkyňa finančnej správy.

Najmenej dokladov bolo v januári


Rovnaký vývoj zaznamenala finančná správa aj pri počte vydaných pokladničných dokladov. V apríli tohto roka e-kasy vydali 4,05 milióna pokladničných dokladov. Ide takmer o rovnaký počet pokladničných blokov ako začiatkom minulého roka pred pandémiou koronavírusu, keď bolo v systéme e-Kasa evidovaných okolo 5 miliónov pokladničných dokladov.

Najmenej pokladničných dokladov vykázala finančná správa v januári tohto roka počas prísnych protiepidemických opatrení, vrátane zavretých prevádzok.

V súčasnosti je na Slovensku aktívnych 146,2 tisíca online registračných pokladníc a virtuálnych registračných pokladníc.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tržby sa vracajú na úroveň obdobia spred pandémie, v apríli dosiahli denne výšku viac ako 68 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŠÚKL: Po očkovaní zomrela žena, trpela poruchou zrážanlivosti krvi
<< predchádzajúci článok
Korčok sa stretol s ministrami Vyšehradskej štvorky, vyzdvihol hospodársku spoluprácu s Japonskom

Tržby sa vracajú na úroveň obdobia spred pandémie, v apríli dosiahli denne výšku viac ako 68 miliónov eur - diskusné fórum čitateľov