Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. júna 2015

Tsipras verí, že existuje riešenie gréckej krízy, víta summit eurozóny



Grécky premiér Alexis Tsipras ukazuje na hodinky pri jeho odchode po skončení rokovania za okrúhlym stolom na summite EÚ-CELAC v Bruseli 11. júna 2015.



Zdieľať
Grécky premiér Alexis Tsipras ukazuje na hodinky pri jeho odchode po skončení rokovania za okrúhlym stolom na summite EÚ-CELAC v Bruseli 11. júna 2015. Foto: TASR/AP/Geert Vande Wijngaert
Atény 19. júna (TASR) - Existuje riešenie gréckej dlhovej krízy, ktoré krajine umožní vrátiť sa k hospodárskemu rastu a zároveň zostať členom eurozóny. Uviedol to dnes vo svojom vyhlásení grécky premiér Alexis Tsipras. Informovala o tom agentúra Reuters.


Tsipras tiež privítal mimoriadny summit eurozóny, ktorý predseda Európskej rady Donald Tusk zvolal na pondelok 22. júna v snahe odvrátiť bankrot Grécka.

"Pondelkový summit lídrov je pozitívnym vývojom na ceste k dohode," povedal Tsipras s tým, že všetci, ktorí stavili na krízu a hrôzostrašné scenáre zistia, že stavili zle.

"Existuje riešenie založené na rešpektovaní pravidiel Európskej únie a demokracie, ktoré umožní Grécku vrátiť sa k rastu," dodal.

Tusk zvolal mimoriadny summit hláv štátov a vlád eurozóny po tom, ako štvrtkové (18.6.) rokovania ministrov financií menovej únie, (tzv. Euroskupiny) v Luxemburgu nepriniesli žiadny výsledok. Oznámil to šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem, ktorý skonštatoval, že dohoda s Gréckom je v nedohľadne. A dodal, že grécky minister financií Janis Varufakis predložil veľmi málo opatrení, ktoré možno považovať za dôveryhodné a seriózne. Podobne aj podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis uviedol, že na schôdzke ministrov financií eurozóny v Luxemburgu k dohode nedošlo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Úmrtnosť v nemocniciach je vysoká, rebríček vedú regionálne
<< predchádzajúci článok
BR OSN schválila rezolúciu o monitorovaní krajín unášajúcich deti