24hod.sk    Šport    NHL

11. novembra 2005

Tučniakov nalomil Hossa

Stredajšie stretnutia NHL priniesli najviac kanadských bodov Slovákom z Atlanty.

Tá na svojom ľade hostila „tučniakov“ z Pittsburghu. Marián Hossa a Peter Bondra sa výraznou mierou podieľali na víťazstve 5:0 svojho tímu. Obaja strelili po jednom góle a zaznamenali aj po jednej asistencii. Bodovo si polepšil i Pavol Demitra a Ľubomír Višňovský z Los Angeles. Králi nezačali stretnutie proti Detroitu zle, keď v štvrtej minúte otvoril skóre Michael Cammalleri, ktorému asistoval Višňovský. Detroit otočil vývoj zápasu, hráčom Los Angeles sa však nakoniec podarilo vyrovnať, keď na tretí z gólov Kings asistoval Demitra.
O víťazstve Detroitu 5:4 rozhodol český center Róbert Lang v druhej minúte predĺženia. Na ľade floridských „panterov“ sa predstavili hráči z New Yorku. Vo veľmi vyrovnanom stretnutí rozhodovali o víťazovi až samostatné nájazdy. Viac šťastia mali hostia, keď rozhodujúci gól vsietil hosťujúci Průcha.
Stretnutie Buffala a Caroliny sa od ostatných trochu líšilo. Rozhodca v ňom totiž udelil spolu len sedem dvojminútových trestov, kým v iných stretnutiach to zvyčajne býva od zavedenia prísnejších verdiktov rozhodcov aj dvoj či trojnásobok. V mimoriadne slušnom dueli už od úvodu viedli hostia z Caroliny. Viedli aj trojgólovým rozdielom, no domáce „šable“ dvoma gólmi Thomasa Vaneka znížili na rozdiel jediného gólu. V závere však v hre bez brankára inkasovali
z hokejky Justina Williamsa. Posledné stretnutie obstarali Columbus a St. Louis s bodovým rezultátom pre domácich. O úvodné dva zásahy Columbusu sa postaral David Výborný, ktorého druhý gól bol zároveň víťazným, keďže hosťom sa podarilo skórovať len raz.

Výsledky NHL
Columbus - St. Louis 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Góly:
18. Výborný, 23. Výborný, 43. Marchant - 60. Stempniak, Buffalo - Carolina 3:5 (1:2, 0:1, 2:2). Góly: 5. Kotalík, 50. Vanek, 53. Vanek - 15. Whitney, 19. Zigomanis, 35. Kaberle, 49. Cole, 60. Williams, Florida - NY Rangers 3:4 po samost. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1). Góly: 18. Stewart,
21. Weiss, 34. Jokinen - 5. Rucchin, 22. Straka, 60. Moore, Průcha - rozhodujúci samost. Nájazd, Atlanta - Pittsburgh 5:0 (0:0, 3:0, 2:0). Góly: 26. MARIÁN HOSSA, 34. Savard (MARIÁN HOSSA), 37. Kozlov, 51. Slater (BONDRA),
58. BONDRA, Detroit - Los Angeles 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0). Góly: 9. Yzerman, 33. Franzen, 41. Holmström, 54. Holmström, 62. Lang - 4. Cammalleri (VIŠ˛OVSKŻ), 45. Roenick, 54. Conroy (DEMITRA), 57. Frolov.

Mezei sa zranil
Lazaret hokejistov Florida Panthers rozšíril v stredu aj obranca Branislav Mezei, ktorý nedohral duel s New York Rangers (3:4 po sam. nájazdoch). Nitran si zranil ľavé koleno po zrážke pri mantineli s krídelníkom Ryanom Hollwegom počas prvej tretiny. Mezei sa už do zápasu nevrátil a presný rozsah zranenia bude známy až po röntgenovom vyšetrení.  (SITA)