Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Turecké sily začali obliehať Kurdmi ovládané severosýrske mesto AfrínTureckí vojaci chystajú svoje tanky na vstup do boja, aby potlačili vojenskú ofenzívu kurdsých milícii v severnej Sýrii, v blízkosti hraníc s Tureckom, v Afríne.Zdieľať
Tureckí vojaci chystajú svoje tanky na vstup do boja, aby potlačili vojenskú ofenzívu kurdsých milícii v severnej Sýrii, v blízkosti hraníc s Tureckom, v Afríne. Foto: TASR/AP
Damask 13. marca (TASR) - Turecké vládne sily a Ankarou podporované vzbúrenecké skupiny začali obliehať Kurdmi ovládané mesto Afrín ležiace na severe Sýrie. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie tureckej armády.


V krátkom vyhlásení tureckých ozbrojených síl sa uvádza, že obliehanie Afrínu, ktorý je hlavným mestom rovnomennej kurdskej enklávy, sa začalo už v pondelok, a tureckým vládnym silám s podporou spojencov sa podarilo dobyť "najdôležitejšie časti" mesta. Bližšie informácie o prebiehajúcom obliehaní Afrínu turecká armáda neposkytla.

Afrín kontrolujú kurdské milície, známe ako Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG), ktoré sú však zároveň spojencami USA v boji proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS).

Ankara označuje YPG za teroristickú organizáciu napojenú na zakázanú Stranu kurdských pracujúcich (PKK) v Turecku, ktorá tam bojuje za väčšiu autonómiu. Ofenzíva tureckej armády s cieľom vytlačiť kurdské sily z Afrínu sa začala 20. januára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Významná povstalecká skupina Ghútu neopustí, chce ju aj naďalej brániť
<< predchádzajúci článok
MATEČNÁ: Nezodpovední poslanci môžu spôsobiť, že zviera zostane vecou

Turecké sily začali obliehať Kurdmi ovládané severosýrske mesto Afrín - diskusné fórum čitateľov