Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. decembra 2019

Turecko deportovalo 11 militantov s francúzskym občianstvomNa snímke ľudia stojaci na streche z tureckej strany hranice medzi Tureckom a Sýriou v Akcakale 13. októbra 2019 sledujú dym stúpajúci po ostreľovaní sýrskeho mesta Tal Abjad tureckými jednotkami. Najmenej 26 civilistov prišlo o život ...Zdieľať
Na snímke ľudia stojaci na streche z tureckej strany hranice medzi Tureckom a Sýriou v Akcakale 13. októbra 2019 sledujú dym stúpajúci po ostreľovaní sýrskeho mesta Tal Abjad tureckými jednotkami. Najmenej 26 civilistov prišlo o život v nedeľu v severovýchodnej časti Sýrie po tom, ako Turecko a jeho spojenci pokračovali vo vojenskej operácii proti kurdským silám. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR). Foto: TASR/AP
Ankara 9. decembra (TASR) - Turecko deportovalo do vlasti 11 francúzskych občanov, ktorí sú podozriví z členstva v extrémistickej organizácii Islamský štát (IS). Informovala o tom v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie tureckého ministerstva vnútra.


V stručnom vyhlásení ministerstva sa uvádza, že Turecko poslalo späť do domovskej krajiny 11 "cudzích teroristov". Bližšie informácie o podozrivých turecké ministerstvo vnútra nezverejnilo.

V novembri Turecko zrýchlilo proces odsunu zahraničných členov IS nachádzajúcich sa v tureckých alebo sýrskych väzniciach - s tým, že Turecko "nie je hotel" pre cudzích štátnych príslušníkov, ktorí boli členmi alebo sympatizantmi teroristických organizácií.

Doposiaľ bolo deportovaných viac ako 60 cudzích bojovníkov, a to do krajín ako Spojené štáty, Dánsko, Írsko, Holandsko či Nemecko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saldo zahraničného obchodu SR bolo v októbri 2019 aktívne
<< predchádzajúci článok
Po kontrole cudzineckej polície vyhostili z územia SR deviatich Srbov

Turecko deportovalo 11 militantov s francúzskym občianstvom - diskusné fórum čitateľov