Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. októbra 2020

Turecko narazilo v Čiernom mori na ďalších 85 miliárd metrov kubických zemného plynu, oznámil to ErdoganTurecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že "krajina polmesiaca" natrafila v Čiernom mori ...Zdieľať
turkey_greece_18082 2afffefa34094822bb23154c52d41cd3 676x487 17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že "krajina polmesiaca" natrafila v Čiernom mori na bohaté nálezisko obsahujúce 85 miliárd metrov kubických zemného plynu. Informoval o tom z paluby vrtnej lode Fatih, ktorá počas prieskumu dosiahla hĺbku 4775 metrov.
Ešte v auguste Turecko objavilo v Čiernom mori 320 miliárd metrov kubických zemného plynu. Energetickí analytici takéto zásoby síce vtedy označili za pozoruhodné, nie však dostatočne veľké na to, aby sa z Turecka stal regionálny energetický uzol.

Ankara tvrdí, že spomenuté zásoby plánuje vyťažiť a využiť do roku 2023 v nádeji, že tým zníži vlastnú závislosť od dovozu energie. V uplynulom roku celkový dovoz Turkov stál vyše 41 miliárd dolárov (asi 35 miliárd eur).

"Budeme naďalej pokračovať v hľadaní zdrojov nerastného bohatstva v Čiernom a Stredozemnom mori," podotkol Erdogan.


Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko narazilo v Čiernom mori na ďalších 85 miliárd metrov kubických zemného plynu, oznámil to Erdogan © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na najbližšej schôdzi majú poslanci voliť nového predsedu parlamentu, Smer-SD navrhol Blanára
<< predchádzajúci článok
Prioritami pri využívaní zdrojov z Fondu obnovy by mali byť reforma vzdelávania a zelená ekonomika, myslí si Šimečka

Turecko narazilo v Čiernom mori na ďalších 85 miliárd metrov kubických zemného plynu, oznámil to Erdogan - diskusné fórum čitateľov