Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. augusta 2017

Turnaj džuda na Štiavničkách aj s Randlom a ŽilkomNa archívnej fotografii na 66. majstrovstvách Európy vo Varšave vybojoval slovenský džudista Matej Poliak v hmotnosti do 66 kg bronzovú medailu, keď v rozhodujúcom súboji zdolal Izraelčana Barucha Šmailova. Pre slovenské džudo je to ...Zdieľať
Na archívnej fotografii na 66. majstrovstvách Európy vo Varšave vybojoval slovenský džudista Matej Poliak v hmotnosti do 66 kg bronzovú medailu, keď v rozhodujúcom súboji zdolal Izraelčana Barucha Šmailova. Pre slovenské džudo je to v ére samostatnosti šiesty vzácny kov (0-3-3). Na snímke medailisti zľava strieborný Slovinec Adrian Gomboc, zlatý Ukrajinec Georgij Zantaraia a bronzoví Nijat Šichalizada z Azaerbajdžanu a Matej Poliak zo Slovenska. Foto: TASR/AP
Banská Bystrica 18. augusta (TASR) - Na 33. ročníku medzinárodného Turnaja SNP džudistov na banskobystrických Štiavničkách, a zároveň 7. ročníku Memoriálu Zoltána Pálkovácsa si vyskúšajú v sobotu aktuálnu formu aj dvaja slovenskí reprezentanti Milan Randl v hmotnosti do 100 kg a Peter Žilka v -90. Do začiatku MS v Budapešti zostáva len týždeň, čo sa negatívne prejavilo na samotnej účasti a odrazí sa v úsilí jednotlivých džudistov.


Škoda, že turnaj nestihne aj Matúš Milichovský, ďalší zo slovenských reprezentantov, ktorí sa objavia na MS. Na jeho neúčasti sa podpísali štátnice na ekonomickej škole.

Riaditeľ turnaja, a zároveň tréner reprezentácie Ján Gregor ml. sa musel zmieriť s neúčasťou bronzového na ME Mateja Poliaka, ktorý sa v júni vážne zranil. "Bolo to v Poreči a bol som pri tom, keď padol na rameno a na kľúčnej kosti si odtrhol väzy," popísal nešťastný moment Ján Gregor. "Mateja operovali v Ružomberku, už má pomerne dobrý rozsah v ramene, no zápasiť samozrejme nemôže. Nič nechceme uponáhľať, v októbri ešte pôjde na sedemtýždňový vojenský kurz, ktorý súvisí s jeho zaradením na Dukle."

Dovedna by malo na Štiavničkách štartovať vyše sto džudistov z 10 krajín. Ján Gregor: "O týždeň sa už začínajú majstrovstvá sveta, o slovo sa hlási taktiež Svetová univerziáda, takže nám termín dosť koliduje."

Po turnaji majú možnosť účastníci v Banskej Bystrici zostať, keď až do utorka potrvá tréningový kemp. Medzi účastníkmi zaujalo najmä meno Čecha Davida Klammerta, zlatého na ME-23 v Bratislave pred dvoma rokmi. Pre víťaza v hmotnosti do 100 kg - Memoriálu Zoltána Pálkovácsa určil organizátor VŠC Dukla Banská Bystrica prémiu 1000 eur.

Turnaj sa začína od 10.30 h vyraďovacími bojmi, finále je na programe o 18.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Frankfurt dotiahol prestup Kevina-Princea Boatenga
<< predchádzajúci článok
Lyžovanie: Neureuther chce pokračovať až do ZOH 2022, no len v slalome

Turnaj džuda na Štiavničkách aj s Randlom a Žilkom - diskusné fórum čitateľov