Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. augusta 2020

Turnaj v Madride je ohrozený, pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom ho odporučili zrušiťSeptembrový tenisový mužský turnaj ATP Madrid Open v španielskej metropole je v ohrození. Epidemiológovia totiž organizátorom odporučili podujatie úplne zrušiť, dôvodom je opäť sa zhoršujúca situácia v ...Zdieľať
south_africa_federer_nadal_exhibition_11997 ea9adc3d831d4adf84671604396f8f86 676x465 1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Septembrový tenisový mužský turnaj ATP Madrid Open v španielskej metropole je v ohrození. Epidemiológovia totiž organizátorom odporučili podujatie úplne zrušiť, dôvodom je opäť sa zhoršujúca situácia v krajine v súvislosti s koronavírusom.

Turnaj preložili na leto


Pôvodne sa mal turnaj konať v jari, no niekoľkomesačné "uzavretie" krajiny si vyžiadalo jeho presun na koniec leta.

"Situáciu budeme dôkladne analyzovať a pripravíme sa na viacero alternatív. Našou prioritou stále zostáva bezpečnosť všetkých, ktorý by sa na podujatí zúčastnili," informovali v sobotu organizátori madridského turnaja, ktorý by sa mal konať od 12. do 20. septembra.

Hlavnou hviezdou turnaja v Madride má byť domáci Rafael Nadal, päťnásobný víťaz podujatia a aktuálna svetová dvojka.

Muži majú stále prestávku


V Španielsku len v piatok zaznamenali viac ako 1500 nových potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, pričom až pätina z nich je z Madridu.

Svetový profitenis nútene pauzuje od prvej polovice marca a už v pondelok 3. augusta sa začne hlavná súťaž ženského turnaja WTA v juhotalianskom Palerme.

Mužský okruh ATP má stále prestávku, ukončí ju až turnaj v americkom New Yorku od 22. augusta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Turnaj v Madride je ohrozený, pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom ho odporučili zrušiť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škriniar by najnovšie mohol hrať za Tottenham, Interu vraj ponúkol francúzskeho reprezentanta
<< predchádzajúci článok
Banská Bystrica ohlásila prvé posily, získala maďarského brankára a kanadského útočníka

Turnaj v Madride je ohrozený, pre zhoršujúcu sa situáciu s koronavírusom ho odporučili zrušiť - diskusné fórum čitateľov