05. marca 2017

Turnaj v stolnom tenise ovládla Jurková, vyhrala v troch disciplínach

Na snímke slovenská stolná tenistka Eva Jurková odvracia úder Lucie Truksovej (nie je na snímke) počas finálové zápasu dvojhry žien na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov v stolnom tenise 5. marca 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 5. marca (TASR) - Eva Jurková ovládla majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise. Hráčka poľského klubu KSTS Krosno získala tri tituly, keď triumfovala vo dvojhre, vo štvorhre aj v miešanej štvorhre. Z mužov sa tešil zo singlového prvenstva Bai He, vo štvorhre vyhrali Ľubomír Pištej s Petrom Šeredom.

Jurková, pri neúčasti dvoch rebríčkovo najvyššie nasadených Sloveniek Barbory Balážovej a Evy Ódorovej, triumfovala v singlovom finále nad Luciou Truksovou presvedčivo 4:0 (8, 7, 9, 4). V debli sa z titulu radovala spolu so svojou finálovou súperkou, keď zdolali Natáliu Grigelovú a Tatianu Kukuľkovú 3:0. Mix ovládla spolu s Thomasom Keinathom, s ktorým vyhrali nad Michalom Pavolkom a Truksovou 3:1.

"Potešila by som sa, aj keby prišli Baška Balážová alebo Evka Ódorová. Verila som si, chcela som vyskúšať, či sa mi podarí vyhrať a som rada, že to vyšlo. Bola som dobre pripravená, pred finále som sa cítila dobre. S Luciou som nehrala už asi dva roky, ale vyšlo to. V semifinále s Puchovanovou som sa trochu trápila, robila som zbytočné chyby, ale hlavné je, že som vyhrala," povedala trojnásobná víťazka. Jurková sa predstavila vo finále dvojhry tretíkrát v kariére a získala premiérový titul.

V dvojhre mužov potvrdil úlohu papierového favorita naturalizovaný Číňan Bai He. Druhý najvyššie nasadený Slovák vo svetovom rebríčku si v semifinále poradil s Petrom Šeredom jednoznačne 4:0 a v súboji o titul zdolal Samuela Novotu 4:1. Novota v semifinále vyradil viacnásobného majstra Pišteja. "Bol to náročný turnaj. Finále bolo najťažšie, musel som sa koncentrovať a bojovať o každú jednu loptičku. Ťažko povedať, v čom som bol lepší. Ale asi som bol rýchlejší, súpera som ani na sekundu nemohol podceniť," povedal Bai He, ktorý po ôsmich rokoch na Slovensku získal svoj premiérový titul vo dvojhre.