Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. júla 2018

TV REPORTÁŽ: Yosemitský park zahalil nebezpečný dymYosemitský park zahalil nebezpečný dym z neďalekého lesného požiaru v kalifornských horách.Zdieľať
Yosemitský park zahalil nebezpečný dym z neďalekého lesného požiaru v kalifornských horách. Foto: TABLET.TV
Fresno 18. júla (TABLET.TV) – Yosemitský národný park zostal po rozsiahlych požiaroch v jeho okolí zahalený hustým dymom. Hasiči s ohňom ešte stále bojujú. Terén je ťažko dostupný. Horí v kalifornských horách a oheň sa už priblížil k okraju mesta Mariposa, v ktorom žijú približne dve tisícky obyvateľov. Situáciu navyše komplikuje horúce a suché počasie, informovala o tom agentúra AP.
Yosemitský národný park kvôli mimoriadnej situácii upravil návštevné hodiny pre návštevníkov. Podľa hovorkyne parku by ale turisti mali zvážiť svoju návštevu v tomto aj v budúcom týždni. Úrady namerali zvýšené hodnoty škodlivín v ovzduší, a to až v takej miere, že môžu ohroziť zdravie. Upozorňuje na to aj samotný park na svojej internetovej stránke či na sociálnych sieťach. Yosemitský národný park je pritom jedným z najväčších lákadiel pre zahraničných turistov. Jeho návštevu často plánujú mesiace či roky dopredu. "Roky sme plánovali, že sem prídeme a konečne sme tu. Síce sme teraz trochu sklamaní, ale môžem povedať, že sme tu boli," uviedol jeden z návštevníkov.

Ako informovala hovorkyňa parku, doposiaľ v súvislosti s mimoriadnou situáciou v oblasti evidujú len niekoľko zrušení rezervácií. Všetky služby, vrátane reštaurácií, sú turistom k dispozícii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Vydrovskej doliny pôjde prvý nočný Astrovlak
<< predchádzajúci článok
Študenti môžu žiadať o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania

TV REPORTÁŽ: Yosemitský park zahalil nebezpečný dym - diskusné fórum čitateľov