Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. januára 2007

Tvorcu Borata vyhlásili za jedného z najvplyvnejších mužov BritánieSachu Barona Cohena, tvorcu úspešnej komickej postavy Borata, vyhlásili za jedného z najvplyvnejších mužov Británie a zaradili ho do zoznamu hneď po princovi Williamovi.Zdieľať
       Iba 35-ročný komik debutoval v pravidelnom každoročnom zozname magazínu GQ na 19. mieste, oznámil dnes tento pánsky časopis. V jeho hodnotení obstoja muži, "ktorí ovplyvnia zloženie a smerovanie národa" aj v nasledujúcich 12 mesiacoch a v ďalšom období.

      Cohen získal cenu Zlatý glóbus za svoj výkon pri stvárňovaní postavy neokrôchaného kazašského novinára v nečakane úspešnom filmovom trháku "Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národu".
      Film rozzúril kazašských predstaviteľov, ktorí vyhlásili, že komik stvárnil Kazachov ako slepo fanatických, úzkoprsých, grobianskych a primitívnych ľudí.
      Cohen sa bránil, že postavu Borata využil na zdôraznenie predsudkov a úzkoprsosti Spojených štátov.
      V zozname najvplyvnejších mužov Británie Cohen predbehol výkonného riaditeľa televízie BSkyB Jamesa Murdocha i princa Charlesa, následníka britského trónu a otca princa Williama.
      "Od čias Johna Lennona nemal žiadny anglický zabávač taký vplyv na svet: informácie o ňom dostával samotný George Bush, kazašská vláda vydávala oficiálne vyhlásenie zamerané proti nemu a snímka Borat sa na jeseň držala na prvom mieste najnavštevovanejších filmov v Amerike," oznámil magazín.
      Podľa časopisu je najvplyvnejším mužom Británie súčasný minister financií Gordon Brown a za ním nasleduje Tony Blair - muž, ktorého podľa očakávaní koncom tohto roka nahradí vo funkcii premiéra.
      Tretím v rebríčku je Mervyn King, guvernér Bank of England.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hubblovmu teleskopu sa pokazila najdôležitejšia kamera
<< predchádzajúci článok
Súd nariadil bývalému manželovi J. Lopez zmierovacie konanie