Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2017

Tvrdenia o Zemanovej rakovine označil jeho hovorca za odporné lžiČeský prezident Miloš ZemanZdieľať
Český prezident Miloš Zeman Foto: TASR/AP
Praha 7. novembra (TASR) - Jiří Ovčáček, hovorca českého prezidenta Miloša Zemana, v utorok ostro reagoval na tvrdenia brnianskeho politika Svatopluka Bartíka, ktorý na jednej zo sociálnych sietí napísal, že úradujúca hlava štátu trpí rakovinou a zostáva jej maximálne sedem mesiacov života.


Ovčáček to označil za lži a súčasne avizoval, že Hrad bude na ne reagovať trestným oznámením a žalobou.

Bartík na svojom profile na Facebooku predtým s odvolaním sa na zdroj, ktorý "z pochopiteľných dôvodov nezverejní", napísal, že český prezident má rakovinu, metastázy na viacerých miestach a svoju diagnózu pozná už asi tri týždne. Liečbu údajne odmietol a prognóza mu dáva tri až sedem mesiacov života. Súčasne poznamenal, že by podobné správy nešíril, ak by nešlo o najvyššieho štátneho činiteľa v čase zostavovania vlády, ktorý navyše mieni opäť kandidovať za prezidenta.

"Je vysoký verejný záujem na tom, aby to verejnosť vedela," napísal Bartík, ktorý pôsobí ako radný v mestskej časti Brno-stred za hnutie Žít Brno.

"Sú to odporné lži a ten, kto ich šíri, je ľudský odpad. Na S. Bartíka bude podaná žaloba a trestné oznámenie," uviedol Ovčáček v reakcii na svojom účte na Twitteri.

Ako pripomenul internetový server Novinky.cz, Zeman hovoril v septembri vo vysielaní TV Barrandov o tom, že sa podrobil prehliadke na počítačovom tomografe. Vyšetrenie vraj potvrdilo, že je úplne zdravý. V podobnom duchu sa vyjadril aj pri pondelkovom potvrdení opätovnej kandidatúry za prezidenta.

Zeman síce v uplynulých mesiacoch výrazne schudol, avšak z Pražský hrad to zdôvodnil úpravou jedálneho lístka hlavy štátu. Prezident síce netajil, že trpí neuropatiou dolných končatín, avšak opakovane informoval verejnosť aj o tom, že sa nevzdal alkoholu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Falck Záchranná obnovuje vozový park, nakúpila desiatky sanitiek
<< predchádzajúci článok
V Rumunsku protestovali tisíce zamestnancov Dacie

Tvrdenia o Zemanovej rakovine označil jeho hovorca za odporné lži - diskusné fórum čitateľov