24hod.sk    Šport    Futbal

22. septembra 2005

Tvrdý boj technických mužstiev vyhrala taktika

Narazila kosa na kameň. Nitrania nehrali zle, len ,,nemali strelecký deň’’, ako to vystihol tréner Žiliny Milan Nemec.

,,Stretli sme sa s Nitrou v tejto sezóne už po štvrtý raz, tak sme presne vedeli, na čo si treba dať pozor. Na toto víťazstvo sme sa však poriadne nadreli,’’ hodnotil ďalej zápas pod Zoborom muž, ktorý ešte pred výkopom prekvapil postavením navrátilca z Ostovov Kuciaka medzi žrde, kde doteraz stával König. ,,Aj vzhľadom na Königov výkon v Trnave sme sa rozhodli, že pauza mu môže prospieť a my môžeme dať príležitosť Kuciakovi. S jeho výkonom v tomto zápase som spokojný.’’
Tréner domácich Ivan Galád poblahoželal kolegovi k zaslúženému víťazstvu. Tiež skúšal rôzne tromfy. Ešte v prvom polčase za nepriaznivého stavu zviedol súboj s postranným rozhodcom, ktorý mu nestihol zabrániť vo vbehnutí na ihrisko s cieľom čo najrýchlejšieho vrátenia lopty do hry. Štart na loptu mal Galád lepší, potom slovne pobavil 802 prítomných divákov. Druhý, netradičný ťah - trojité striedanie hrčov na ihrisku, mu už nevyšiel. Dvaja čerství hráči však prínosom neboli, tretím striedaným bol oblek - do druhého polčasu za stavu 0:2 prišiel lodivod Nitranov už v klubovej súprave. Zvrat však neprivodil. Neustály dážď určil, že súboj dvoch technicky a takticky dobre hrajúcich mužstiev rozhodne tretí faktor - efektivita. A tá prišla spod Dubňa.