Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. apríla 2021

Ubytovacie zariadenia v Tatrách zostávajú zatvorené, hotelieri však evidujú nárast rezerváciíVeľa ubytovacích zariadení vo Vysokých Tatrách zostáva pre výpadok kongresovej sezóny a súčasné mimosezónne obdobie zatvorených, plánujú otvoriť až na začiatku letnej sezóny. Tá štartuje 15. júna.Zdieľať
virus_outbreak_germany_hotel_43491 2c2f354b3c5c4d8882a2667b63d87b28 676x451 29.4.2021 (Webnoviny.sk) - Veľa ubytovacích zariadení vo Vysokých Tatrách zostáva pre výpadok kongresovej sezóny a súčasné mimosezónne obdobie zatvorených, plánujú otvoriť až na začiatku letnej sezóny. Tá štartuje 15. júna.

Absencia wellness či reštaurácií


Ako pre agentúru SITA vysvetlila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková, miestni hotelieri síce evidujú od ohlásenia uvoľňovania opatrení nárast rezervácií, týkajú sa však skôr letných mesiacov. Rozhodnutie ubytovať sa v tomto období podľa nej ovplyvňuje súčasná absencia služieb, ako sú wellness či reštaurácie.

V Tatrách bola počas uplynulého týždňa a víkendu k dispozícii asi polovica ubytovacích zariadení. Otvorili nielen tie menšie ako penzióny a apartmány, ale aj väčšie hotely. Viacerým pomohlo opätovné spustenie lyžovačky na Štrbskom Plese.

„V ostatných lokalitách bolo menej ubytovaných, no na Štrbskom Plese boli hotely, ktoré hlásili takmer plnú kapacitu,“ informovala Blašková. Zvýšenú návštevnosť v Tatrách a lyžiarskom stredisku očakávajú aj počas nasledujúceho víkendu.

Stovky turistov a lyžiarov


Vysoké Tatry už počas prvého víkendu po uvoľnení opatrení pocítili značný záujem návštevníkov.

„Nedá sa však povedať, že by to boli masy, skôr stovky turistov a lyžiarov. Najväčší pohyb bol na zjazdovkách,“ uviedla výkonná riaditeľa miestnej OOCR. Lyžiarske strediská preto ostali otvorené aj počas pracovných dní.

Turisti sa po mesiacoch dostali aj do Tatranského ľadového dómu. Podľa Blaškovej ich tam prišlo niekoľko stoviek. Stavba na Hrebienku má v tomto roku podobu Chrámu Kristovho vzkriesenia v Petrohrade. Predbežne je verejnosti prístupná do konca apríla.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ubytovacie zariadenia v Tatrách zostávajú zatvorené, hotelieri však evidujú nárast rezervácií © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brhel mal dávať pol milióna eur exministrovi Kažimírovi, vypovedal obvinený podnikateľ Suchoba
<< predchádzajúci článok
Na Slovensko príde ďalších viac ako milión vakcín, najviac od konzorcia Pfizer/BioNTech

Ubytovacie zariadenia v Tatrách zostávajú zatvorené, hotelieri však evidujú nárast rezervácií - diskusné fórum čitateľov