Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. februára 2018

Uchádzači o prácu v Bratislave sú od zvyšku Slovenska výrazne odlišníIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 19. februára (TASR) - Uchádzači o prácu v Bratislave sú od zvyšku Slovenska výrazne odlišní a zamestnávatelia sa musia prispôsobiť. Kým v ostatných krajoch sú medzi uchádzačmi spoločné znaky, Bratislava je výrazne odlišná. Značné rozdiely vidieť aj na návštevníkoch Profesia Days na západnom a východnom Slovensku.  


Bratislavskí zamestnávatelia inzerujú často iné pracovné ponuky ako zvyšok firiem na Slovensku. Analýza portálu Profesia.sk však ukazuje, že tento región má aj iných uchádzačov o prácu. Prispôsobiť sa tomu budú musieť aj vystavovatelia na Profesia Days, ktoré sa uskutočnia 28. februára a 1. marca v bratislavskej Inchebe Expo.

V databáze životopisov na pracovnom portáli Profesia.sk je v každom regióne Slovenska nad 60 % uchádzačov o prácu so stredoškolským vzdelaním. Výnimkou je iba Bratislavský kraj, v ktorom eviduje najväčší pracovný portál necelých 58 % takýchto ľudí. 

V hlavnom meste a okolí je však výrazne vyšší podiel ľudí s vysokoškolským vzdelaním, a to vyše 30 %. Na druhom mieste je Žilinský kraj s takmer 23 % ľudí s týmto vzdelaním.

Koncentrácia voľných pracovných miest v hlavnom meste a na zvyšku Slovenska je neporovnateľná. To spôsobuje, že bratislavskí uchádzači si môžu často vyberať. Z tohto dôvodu rastie dopyt po informáciách o zamestnávateľoch. Minulý rok ich vyhľadávalo 63 % návštevníkov. 

TASR informovala Nikola Richterová z Profesie

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novorodenecké oddelenie nemocnice v Poprade získalo 42 monitorov dychu
<< predchádzajúci článok
Ovzdušie v Nitre je znečistené, okresný úrad vyzval obmedziť dopravu

Uchádzači o prácu v Bratislave sú od zvyšku Slovenska výrazne odlišní - diskusné fórum čitateľov