Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. októbra 2010

Učňovské školstvo treba vtiahnuť do firiemPremiérka Iveta Radičová dnes po návšteve podniku Miba Sinter Slovakia v Dolnom Kubíne povedala, že bude ministrovi ...Zdieľať
bez nazvu Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová

Foto: SITA/Michal Burza
DOLNÝ KUBÍN 7. októbra (WEBNOVINY) - Premiérka Iveta Radičová dnes po návšteve podniku Miba Sinter Slovakia v Dolnom Kubíne povedala, že bude ministrovi školstva tlmočiť podnety na reformu školstva pre potreby pracovného trhu. "Chcela som vidieť areál, ktorý sa rozširuje, bude z neho väčší priemyselný park. Je tu niekoľko firiem, ktoré už prijímajú nových zamestnancov. Hlavný motív je, aby sme vedeli prijať legislatívne zmeny, ktoré by viedli k zvyšovaniu zamestnanosti. Najpoučnejšia časť rozhovoru s predstaviteľmi podniku sa týkala vzdelávania," objasnila dôvody návštevy prosperujúceho podniku v regióne premiérka.

V rozhovore pre médiá informovala, že s predstaviteľmi podniku diskutovali o problémoch učňovského školstva, rozbehu odbornej prípravy či príprave mladých ľudí pre zamestnanie v regióne. "Priepasť medzi učňovským vzdelaním a potrebami takto rozvinutej firmy, založenej na vyspelých technológiách, sa stále zväčšuje. Jedinou cestou je vtiahnuť učňovské školstvo priamo do firiem. Tým si podniky zabezpečia kvalitnú pracovnú silu, ktorá bude aj dobre ohodnotená," dodala Radičová.

S predstaviteľmi podniku sa zhovárala aj o pozíciách vysokokvalifikovaných odborníkov z inžinierskeho štúdia.

"Mnoho študijných odborov nie je nastavených na potreby trhu práce. A naopak, firmy sa boria s problémom hľadania klasických inžinierov strojárov. Tieto podnety budem tlmočiť ministrovi školstva," povedala Radičová.

Podnik Miba Sinter Slovakia vyrába sintrové dielce pre automobilový priemysel. V súčasnosti v Dolnom Kubíne zamestnáva približne 500 ľudí, pracujúcich v štyroch zmenách. Celá produkcia je vyvážaná do zahraničia.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saakašvili sa bude zodpovedať pred ICC
<< predchádzajúci článok
V B. Štiavnici šesť kandidátov na primátora

Učňovské školstvo treba vtiahnuť do firiem - diskusné fórum čitateľov