Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. apríla 2009

Údajný člen lúpežného gangu László V. je vo väzbeÚdajný lúpežník a člen nebezpečnej organizovanej skupiny László V., ktorého zadržali vo štvrtok v Ružinove špeciálne policajné jednotky na základe európskeho zatykača, skončil vo väzbe. ...Zdieľať
BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) - Údajný lúpežník a člen nebezpečnej organizovanej skupiny László V., ktorého zadržali vo štvrtok v Ružinove špeciálne policajné jednotky na základe európskeho zatykača, skončil vo väzbe. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Proti uzneseniu môže László V. podať do troch dní sťažnosť, o ktorej by rozhodoval Najvyšší súd SR.


Európsky zatýkací rozkaz na Lászlóa V. vydal Mestský súd v Budapešti 19. októbra 2006 v súvislosti s jeho stíhaním pre zločin ozbrojenej lúpeže so značnou škodou, ozbrojenej lúpeže v spolupáchateľstve a za ťažké ublíženie na zdraví. Tridsaťsedemročný László V. bol jedným z najhľadanejších zločincov v Maďarskej republike. Policajti ho zadržali vo chvíli, keď opustil fitnescentrum. Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Martin Korch, od roku 2006 boli na neho vydané viaceré európske zatykače za 19 ozbrojených lúpežných prepadov. Bol jedným z členov nebezpečnej organizovanej skupiny, ktorá sa zaoberala najmä prepadmi záložní. Začiatkom roka 2006 sa tiež zúčastnil na prepade rodinného domu v Budapešti, kde zastrelili strážneho psa, obyvateľov spútali a donútili vydať im cennosti. Osudným sa mu stalo prepadnutie členov bezpečnostnej služby pri prevoze peňazí z obchodného domu v Budapešti v auguste 2006. Počas lúpeže došlo k prestrelke, kde ho jeden z členov bezpečnostnej služby postrelil do ramena. Od spáchania tohto neúspešného prepadu bol László V. na úteku, pričom bolo zrejmé, že sa môže ukrývať na území Slovenska, kde mu pravdepodobne pomáhali tunajšie zločinecké skupiny, uviedol hovorca Prezídia PZ SR Martin Korch. Vypátrať sa ho podarilo vďaka spolupráci špecializovaných pátracích policajných jednotiek, tzv. "lovcov ľudí“ z Maďarska a Slovenskej republiky. Pri zásahu nebol nikto ohrozený.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kolkovej afére vyniesli rozsudky
<< predchádzajúci článok
DATALAN potvrdzuje inovatívny prístup

Údajný člen lúpežného gangu László V. je vo väzbe - diskusné fórum čitateľov