Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. septembra 2007

Udelili ceny Prime Time Emmy AwardsNajlepším dramatickým seriálom 59. ročníka PrimeTime Emmy Awards v nedeľu v noci sa stali Sopranovci. "V podstate je to príbeh o gangstrovi. A gangstri tam vozia deti na univerzity, do školy a kladú ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) - Najlepším dramatickým seriálom 59. ročníka PrimeTime Emmy Awards v nedeľu v noci sa stali Sopranovci. "V podstate je to príbeh o gangstrovi. A gangstri tam vozia deti na univerzity, do školy a kladú si jedlo na stôl," uviedol tvorca seriálu David Chase. "Do pekla, čeľme tomu, ak by svet a tento národ ovládali gangstri. Možné to je," žartoval Chase.

Cenu za najlepší komediálny seriál si v losangeleskom Shrine Auditorium odniesla novinka 30 Rock. Tvorkyňu seriálu Tinu Frey cena povzbudila, pretože seriál v sledovanosti zaostával. Frey, ktorá v seriáli aj hrala, žartovne ďakovala "desiatkam a desiatkam" divákov a diváčok.

Najlepším hercom dramatického seriálu sa stal James Spader z Boston Legal. "Preboha, cítim sa, akoby som ukradol peniaze gangstrom. A oni všetci tu sedia," uviedol Spader a pripomenul účastníkov seriálu Sopranovci v publiku.

Cenu za najlepšiu herečku v dramatickom seriáli získala Sally Field z Brothers and Sisters. "Ako sa to mohlo stať? Tieto úžasné herečky," povedala Field, stratila prúd myšlienok a kričala na publikum, aby prestalo tlieskať, kým sa snažila dokončiť ďakovnú reč.

Najlepšou herečkou v komediálnom seriáli sa stala America Ferrera zo seriálu Uggly Betty. "Toto je úžasné, krásne ocenenie. Je možné dnes si cenu odniesť a zajtra ísť do práce," uviedla Ferrera. Oscarová herečka Helen Mirren získala cenu za najlepšiu herečku minisérie alebo filmu.

Smiechom diváci najviac ocenili Jona Stewarta a Stephena Colberta, ktorí odovzdávali cenu za najlepšieho herca v komediálnom seriáli Rickymu Gervaisovi. "Ricky Gervais nemôže byť dnes v noci tu. Namiesto neho odovzdáme cenu nášmu priateľovi Stevovi Carrelovi," žartoval Stewart.

Al Gore získal od publika standing ovation, kým jeho televíziu Current TV ocenili za úspech v interakcii. "Snažíme sa o televízne médium, v ktorom budú diváci pomáhať v jeho vytváraní. Pridajú sa k diskusii o demokracii a vrátia späť americkú demokraciu rozprávaním o možnostiach, ktoré máme," uviedol Gore, ktorého dokumentárny film o globálnom otepľovaní An Inconvenient Truth získal tento rok Oscara.

Hostí sprevádzal galavečerom moderátor speváckej relácie American Idol Ryan Seacrest. Porota zložená z aktívnych členov Akadémie televíznych umení a vied udelila ceny v 29. kategóriách.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dobrý sex zabíjajú lieky i nespokojnosť s vlastným telom
<< predchádzajúci článok
Tommy Lee sa bude kúpať v bazéne tvaru klavíra

Udelili ceny Prime Time Emmy Awards - diskusné fórum čitateľov