Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júna 2010

ÚDZS bude čoskoro účinnejšie postihovať dlžníkovŽivnostníci, či zamestnávatelia, ktorí opakovane a vo veľkom neplatia preddavky, alebo nepredkladajú mesačné výkazy, by už ...Zdieľať
demovic predseda ÚDZS Richard Demovič

Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) Živnostníci, či zamestnávatelia, ktorí opakovane a vo veľkom neplatia preddavky, alebo nepredkladajú mesačné výkazy, by už čoskoro mohli byť jednoduchšie potrestaní.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) totiž v spolupráci s UMB v Banskej Bystrici dokončujú projekt, ktorý je schopný zachytiť takýchto porušovateľov. V utorok o tom informoval predseda úradu Richard Demovič.
Podľa jeho slov sa v súčasnosti ešte dolaďujú niektoré právne otázky, systém však už upozornil na asi 300 tis. "hriešnikov". Tí by po overení mali byť sankcionovaní. Demovič upozornil, že v prvej fáze sa úrad zameria na chorobných porušovateľov zákona a zároveň na najväčších dlžníkov. "Máme tam aj takých matadorov, u ktorých sme za dva mesiace zaznamenali 400 porušení," skonštatoval.

Práve po ich identifikovaní a pokutovaní úrad očakáva, že sa v celom systéme uskutoční samočistenie. Menší "hriešnici" by teda mohli začať odstraňovať nedostatky z vlastnej iniciatívy. Doteraz bolo pritom usvedčenie najmä veľkých zamestnávateľov podľa Demoviča náročné. Ich porušenia boli totiž rôzne, dotýkali sa zároveň viacerých poisťovní a niekoľkých krajov. Jednoduché nebolo ani prepojenie informácií o tých subjektoch, ktoré nezaplatili preddavky a taktiež neposlali výkazy.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štrajk dopravcov v Bratislavskom kraji nebude
<< predchádzajúci článok
NDS: Radosť sa zo života viacerých detí vytráca

ÚDZS bude čoskoro účinnejšie postihovať dlžníkov - diskusné fórum čitateľov