Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2010

Ukrajina a Rusko majú novú dohodu o plyneRusko sa s Ukrajinou dohodlo na novej zmluve o dodávkach zemného plynu na základe návrhov, ktoré predložil ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. V piatok o tom informovali ...Zdieľať
plynovod Ilustračné foto : SITA/AP

MOSKVA 16. apríla (WEBNOVINY) - Rusko sa s Ukrajinou dohodlo na novej zmluve o dodávkach zemného plynu na základe návrhov, ktoré predložil ukrajinský prezident Viktor Janukovyč. V piatok o tom informovali ruské tlačové agentúry. "Vlády Ruskej federácie a Ukrajiny schválili dohody medzi Gazpromom a jeho ukrajinskými partnermi o spolupráci v plynárenstve vrátane cenových parametrov," uviedla agentúra ITAR-TASS, ktorá citovala tlačovú službu ruskej vlády.

Podľa novej ukrajinskej vlády desaťročná dohoda o dodávkach plynu, ktorú Kyjev a Moskva podpísali v januári 2009, stanovila neprimeranú cenu. Ukrajinskí predstavitelia sa vyjadrili, že chcú, aby celoročné platby Kyjeva za ruský plyn klesli o 4 mld. USD, pričom priemerná cena za rok 2010 by podľa nich mala byť 240 až 260 USD za tisíc kubických metrov. V prvom štvrťroku tohto roka Ukrajina Rusku platila za tisíc kubických metrov 305 USD, pričom susedné Bielorusko iba 168 USD.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj áut skupiny Volkswagen vzrástol
<< predchádzajúci článok
Kúpalisko Vadaš tento rok mení cenovú politiku