Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. októbra 2009

Ukrajina robí na hraniciach zdravotné kontrolySpráva MZ SR: Ministerstvo odporúča zvážiť cestu na Ukrajinu, zúri tam vírus rozšírená v prvom odseku o nové informácie. BRATISLAVA 30. októbra (SITA) - Občania, ktorí cestujú na ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Správa MZ SR: Ministerstvo odporúča zvážiť cestu na Ukrajinu, zúri tam vírus rozšírená v prvom odseku o nové informácie.


BRATISLAVA 30. októbra (SITA) - Občania, ktorí cestujú na Ukrajinu, by mali rátať s prípadným zdržaním na hraniciach. Ukrajinská strana robí na priechodoch dodatočné zdravotné kontroly, pretože tam zúri neznámy vírus. Slovenské ministerstvá zdravotníctva a zahraničných vecí dnes odporučili občanom zvážiť cestovanie do Ukrajiny. Vláda Julie Tymošenkovej dnes pre epidémiu vyhlásila karanténu v deviatich oblastiach západnej a strednej Ukrajiny. Ministerstvo zahraničných vecí SR preto občanom odporúča, aby zvážili cesty do týchto oblastí: Ľvovská, Ivanofrankivská, Ternopiľská, Zakarpatská, Černovická, Rivenská, Volinská, Chmelnická a Vinnická.

"V prípade cesty na Ukrajinu odporúčame dodržiavať hygienické a preventívne opatrenia, vyhýbať sa miestam s veľkou koncentráciou ľudí," uviedol Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR. Podľa hovorkyne rezortu zdravotníctva Zuzany Čižmárikovej Úrad verejného zdravotníctva SR situáciu v súvislosti so zvýšeným výskytom závažných pneumónií neustále monitoruje. Slovensko je podľa nej v prípade potreby pripravené prijať ďalšie epidemiologické opatrenia.

Podľa posledných informácií Ministerstva zdravotníctva Ukrajiny za posledné dva týždne hlásili zvýšený počet hospitalizácií na akútne respiračné ochorenia v západnej časti krajiny. Od začiatku októbra hospitalizovali asi 126 osôb s príznakmi akútnych respiračných ochorení, z toho u 95 pacientov diagnostikovali pneumóniu. Vo vážnom stave je až 34 hospitalizovaných a 20 ľudí už ochoreniu podľahlo. Lidovky.cz uvádzajú až 37 obetí. Vek pacientov sa pohybuje od 20 do 40 rokov. Doteraz nie je identifikovaný vyvolávateľ ochorení, keďže výsledky laboratórnych vyšetrení nie sú zatiaľ známe. Podľa portálu najmenej jednu z obetí zabila takzvaná prasacia chrípka. Na Ukrajine pre vysoký výskyt prasacej chrípky zatvorili školy a zakázali všetky zhromaždenia, vrátane návštev kina. Nariadenie premiérky Julie Tymošenkovej bude platiť najmenej tri týždne.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komplicov údajného bossa Róberta O. prepustili
<< predchádzajúci článok
Klaus je s výsledkami summitu EÚ spokojný

Ukrajina robí na hraniciach zdravotné kontroly - diskusné fórum čitateľov